22 ilden 26 öğretmen Rize’ye geldi

22 ilden 26 öğretmen Rize'ye geldi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde “ProjectWET Etkinlikleri ile Öğretmenlere Su Okuryazarlığı Eğitimi-II” projesi gerçekleştirildi.

10 Temmuz 2019 - 22:37

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenen ve bu yıl Türkiye'nin 67 farklı ilinden 319 öğretmenin başvuru yaptığı projeye, değerlendirmeler sonucunda 22 farklı ilden 26 öğretmen davet edildi.

Proje ile ilgili konuşma yapan Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nazihan Ursavaş dünyada pek çok ülkenin üye olduğu kuruluşa RTEÜ'nün ikinci kez önderlik ettiğini ifade ederek, projenin gerçekleştirilmesine destek veren araştırmacılara teşekkür etti..

Kapanış töreninde bir konuşma gerçekleştiren RTEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin ise herkesin ortak noktası olan su ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğinin artması noktasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin gereken hassasiyeti gösterdiğini ve bu konuda araştırma yapan bilim insanlarını desteklediğini ifade etti.

Bilgin, projenin daha uzun yıllar devam etmesi gerektiğini ve mümkün olduğunca fazla öğretmene ulaşarak öğrencilerde bu bilincin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Temelini Project WET etkinliklerinin oluşturduğu projede, bir hafta boyunca drama etkinliklerine, gezi-gözlem etkinliklerine, deneysel etkinliklere ve rehberlik etkinliklerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Rizeli sanatçıdan İsmail Kartal'a türkülü istifa çağrısı
Rizeli sanatçıdan İsmail Kartal'a türkülü istifa çağrısı