AK Parti'ye oy vermeyene hizmet yok!

AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Çayeli'nde yaptığı konuşmada AK Parti'ye oy vermeyenlerin sorunlarını çözmek için kendi yanlarına gelmemesini söyledi.

AK Parti'ye oy vermeyene hizmet yok!
07 Mart 2019 - 00:12

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında kurulan Cumhur İttifakı'na bir darbe de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı'dan geldi.

Önceki gün Muradiye Belde Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Musa Süreyya Balcı'nın MHP dahil muhalefet partisi adaylarının kazanması halinde beldenin çöpünü bile toplayamayacağını söyleyerek Cumhur İttifakını zedeleyici söylemlerinin ardından, bu kez de Hayati Yazıcı, Çayeli ilçesinde yaptığı konuşmasında "İttifak partisi ha buna ver ha ona ver. Öyle bir şey yok. Ha bu ha bu yok." ifadelerini kullanarak yanlış yapanların ise sorunlarının çözümünde yarın kendilerine gelmemesini söyledi.

Hür iradesiyle oy vermesi gereken seçmeni adeta tehdit edercesine "Çayeli’nde sakın fanteziye gitmeyin" şeklinde uyaran Yazıcı, "AK Parti'nin adayı varsa AK Partililer adaylarına oy verecektir. Yanlış yaptıktan sonra her hangi sorunu çözmek için bizim yanımıza gelmeyin." diyerek AK Parti'ye oy vermeyenlerin hizmet alamayacağı imasında bulundu.

Rize merkez başta olmak üzere, Güneysu ve Fındıklı ilçelerinde Cumhur İttifakı yaparak ortak aday belirleyen AK Parti ve MHP arasındaki ittifakı zedeleyici söylemlerinin sürdüren Yazıcı, "Seçilecek başkanın, hükûmetle aynı çalışma stiline sahip olması hizmetlerin kalitesi ve gerçekleşmesi açısından çok önemlidir." diyerek adaylık sürecinden memnun olunmasa bile pire için yorgan yakılmaması gerektiğini vurguladı.

İlgili Haber

AK Parti'li Balcı'nın sözleri MHP'yi kızdırdı

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • hüseyin küçükkazdal
  1 yıl önce
  Bu neyin hezeyanıdır Allah aşkın
 • Mustafa Kabil
  1 yıl önce
  Sen kimsinki vatandaşı tehdit ediyorsun bu millet deyil akpartiye oy günahını bile vermez bu millet RECEP TAYYİP ERDOĞANA oy veriyor sizin gibilerde ERDOĞANIN sayesinde ordasınız unutmayın bu millet seni oraya nasıl getirmişse aşağıya indirmesinde iyi bilir
 • mahmut ozcelik
  1 yıl önce
  Ben oy vermiyecegim 15 yıldır verdim ne oldu dogalgazımız bile yok merkeze 500 metrede verdiğim oylar haram zıkkım olsun hakkım kadar inşallah