AK Partili Meclis Üyesi hakkında Rize'de suç duyurusu

İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyesi Hamza Gönenç'in sosyal medyada yaptığı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan çirkin paylaşım nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

AK Partili Meclis Üyesi hakkında Rize'de suç duyurusu
03 Temmuz 2020 - 00:19

Sosyal medyada İYİ Parti lideri Meral Akşener'i hedef alan çirkin paylaşımlarına bir yenisi daha eklendi.

AK Parti Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi olan Hamza Gönenç sosyal medya hesabında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, yanında PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ve FETÖ elebaşı Fettullah Gülen ile gösteren bir paylaşıma yer verdi. Söz konusu paylaşımda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yer aldı.

Gönenç paylaşımında "Mutlu bir aile tablosu!" başlığı altında "Ya Rabbi. Bunları ve sevenlerini ahirettede ayırma…" ifadelerini kullandı.

AK Partili Gönenç'in daha sonra kaldırdığı paylaşımı hakkında İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, Rize Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Başkan Özyanık Rize Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, "Maalesef son dönemlerde sosyal medya aracılığıyla adeta toplumun her bir kesimini provoke etmek amacıyla edep ve ahlak dışı paylaşımların arttığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni doğan torunu ve kızı üzerinden yapılan kadın ve çocuk bedeni üzerinden yapılan iğrenç paylaşımları Genel Başkanımız Meral Akşener’in de en üst perdeden kınadığı gibi bizler de kınıyor ve lanetliyoruz. İlgili kişiler hakkında da gerekli hukuki ve yasal sürecin başlatılmasını talep ediyoruz.

Bununla birlikte, maalesef bir temsil makamında olan Ak Parti Küçükçekmece meclis üyesi olan bir şahıs, kendisine ait sosyal medya sayfaları üzerinden Genel Başkanımız Meral Akşener’i kadın bedeni üzerinden ve terör örgütü üyeleriyle yan yana göstermek suretiyle hedef alan edep ve ahlak dışı çirkin paylaşım gerçekleştirmiştir. Ama partisinin de bu paylaşımı kınayıp lanetleyerek, gerekli yaptırımı ivedilikle yerine getirmesini temenni ediyoruz. Türk siyasetinde edep ve ahlak dışılıkla mücadelenin tek yolu siyasi partinin öncelikle kendi içinde temizlik yapmasından geçmektedir.

İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in terör örgütü üyelerinin photoshop uygulamasıyla bir araya getirildiği bir resimde, yer alması kadın bedeni üzerinden aşağılanması tüm İYİ Parti camiasını derinden üzmüştür. Şüpheli Ak Parti Belediye Meclis üyesinin yapmış olduğu ahlak dışı bu paylaşımı ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e alenen hareket ettiği ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılanma suçunu işlemekle birlikte, yine şüphelinin paylaşımının başladığında yazdığı 'Bunları ve sevenlerini ahırette ayırma' ibaresi ile aynı hakareti sevenlerine yani yol arkadaşlarına karşı da işlemiştir."
dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum