Reklamı Geç
Ardeşen TSO’dan 150 Girişimci Adayına Sertifika

Ardeşen TSO'dan 150 Girişimci Adayına Sertifika

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu sertifika töreni Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.

20 Ocak 2019 - 19:11

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarıyla bitiren kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sertifika töreninde açılış konuşması yapan ATSO Başkanı İsmail Kuyumcu, kursu başarıyla bitirenleri tebrik ettikten sonra, 30 kursiyerin eğitim masraflarını karşılayan Ayder Su Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akbeniz’e, yine 30 kursiyerin eğitim masraflarını karşılayan Tektaş AVM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tektaş’a ve 30 kursiyerin eğitim masrafını üstlenen eğitmen Bora Çolak’a ve emeği geçenlere de teşekkür ettiği bir konuşma gerçekleştirdi. 

Kuyumcu, 2018 Yılı İçerisinde 5 farklı  programla toplamda 150 girişimci adayının sertifika almaya hak kazandığını anımsatarak, "Amacımız Ardeşen'de meslek çeşitliliğimiz her geçen gün artması. Bunun için girişimci adaylarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyor ve tavsiyelerimizi kendileri ile paylaşıyoruz. Kendilerinin mutlaka hedef koymasını, meslek seçimi yaparken iç seslerine kulak vermesini istiyoruz. Kalbinize dokunan, güçlü yönlerinizi ortaya çıkarabileceğiniz, kendinizi mutlu hissedeceğiniz meslek seçerseniz başarı zaten sizinle olur." ifadelerini kullandı.

Kursiyerlerin çok önemli bilgiler aldığını belirten Kuyumcu, "Başta ilçemiz olmak üzere civar il ve ilçelerden de gelen katılımcıların işyeri açarak ülke, bölge ve ilçe ekonomisine katkıda bulunduklarını gözlemliyoruz. Girişimciliğin özendirilmesinin son derece önemlidir. Bugün burada sertifika alan 150 kursiyerimizin iş yeri açarak kendileri ile beraber birer kişi çalıştırmaları durumunda 300 kişiye istihdam oluşacaktır." dedi.

Başkan Kuyumcu'nun konuşmasının ardından KOSGEB Rize İl Müdürü Celil Kürşat Dereci, Ardeşen TSO  Meclis Başkanı Cemal Cahit Akbeniz, Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Tektaş, KOSGEP Eğitmeni Bora Çolak kursiyerlere başarı dileklerini ilettikleri birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'nin Güreşte Olimpiyat Şampiyonu Gururu: Mehmet Akif Pirim
Rize'nin Güreşte Olimpiyat Şampiyonu Gururu: Mehmet Akif Pirim
TFSKD Rize Şubesi, yeni sezon öncesinde toplandı
TFSKD Rize Şubesi, yeni sezon öncesinde toplandı