Avcı'dan üreticiye çağrı: Acele etmeye gerek yok

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim ile birlikte Çaykur’a bağlı yaş çay alım yerlerini ziyaret edip üreticilerle sohbet etti.

Avcı'dan üreticiye çağrı: Acele etmeye gerek yok
26 Mayıs 2020 - 20:31

Özellikle korona salgını nedeniyle üreticilerin çok dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Muhammed Avcı, alım yerlerinin hastalığın yayılması noktasında çok uygun yerler olduğunu, bu nedenle Çaykur tarafından yapılan uyarıların dikkate alınarak çay satmaya maskesiz gelinmemesini ve sosyal mesafeye çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Müstahsilleri özellikle acele etmemeleri yönünde uyaran Milletvekili Avcı “Çay çok taze geçmesi gibi bir durum yok. Mayıs ayında çayın kalitesi kolay kolay bozulmaz. Mümkün olduğunca acele etmeden yavaş yavaş hasadımızı yapmamız lazım. Böyle yaparsak ne kontenjan problemi yaşarız ne de başka bir sorun. İşleyeceğimizden fazla çay toplarsak fiyatın da aşağıya düşmesine neden oluyoruz. Acele etmeye gerek yok. Çaykur olarak 600 kilo kota açıklamışız. Günlük 9 bin ton çay işliyoruz. Çaykur dün 12 bin 500 ton çay almış. Vatandaşımızın endişesi olmasın kotasını Çaykur’a satacaktır.” dedi.

Çayın en iyi saklanacağı yer bahçedir

Çaykur olarak hem çay alımı hem de korona salgını nedeniyle üreticilerin sağlıkları için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim: “Çaykur olarak kampanya başlamadan salgın hastalık nedeniyle önlemlerimizi aldık. Eksperlerimize alım yerlerinde dikkat etmeleri gereken konularda eğitimler verdik. Özellikle maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ediyoruz. Alım yerlerinde yoğunluğun oluşmaması için üreticilerimizin satış programlarını oluşturduk. Onlardan ricamız programa uyarak acele etmeden çaylarını hasat etmeleri. Çay daha taze ve en iyi saklanacağı yer bahçedir.” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Süleyman Delibalta
    1 ay önce
    bizlerin sorunlarıyla ilgilenecek ne bir siyasi muhatap bulabildik ne basından bunu yazacak ne de 657'ye tabi kurumlarda amir hükmünde herhangi birine, Sorunlar,: 200 yıllık tapu larımız iptal edildi 50 ile 60 yıllık çay ruhsat larımızı iptal edildi kontenjanlarımız düşürüldü organik çaylarımız alınmıyor ALLAH aşkına Biz Yunanistan'a mı müracaat edelim veya İsrail'e mi veya Ermenistan'a mı yoksa chp ye mi ? BİREYSEL TALEPLERİMİZİN ADALETLİ OLDUĞUNUZ İÇİN HEP GERİ ÇEVİRDİNİZ HEP KENDİ ÇEVRENİZE İŞ ,VS. BU ADALETLİ UYGULAMALARI YAPTINIZ NİÇİN TOPLUMSAL SORUNLAR DA KULAKLARINIZI TAKIYORSUNUZ İNSANLARIN NE YERİNE KOYUYORSUNUZ ALLAH AŞKINA KİM DUYACAK BUNU BEN REİSİN KÖYLÜSÜYUM AMA REİSİ DURAMIYORUZ BU TOPRAKLAR İÇİN DE MENFATİ İÇİN ÇALIŞANLAR ALLAH KAZANDIKLARINI HASTALIK OLARAK ÖNÜNE ÇIKARSIN DİYECEK BAŞKA HİÇBİR ŞEYİMİZ KALMADI SİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ