BAL Ligi'nde Rize'yi 4 takım temsil edecek

Rize Amatör Futbol takımlarından 2 tanesi direk BAL Ligine yükselecek ve bu sezon Rize'yi BAL'da 4 takım temsil edecek.

BAL Ligi'nde Rize'yi 4 takım temsil edecek
14 Ağustos 2020 - 11:58

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) liglerin iptal edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör liglerden BAL Ligine yükselecek takımlarla ilgili kararını açıkladı.

Alınan karar gereği BAL Liginde 11 grupta AFDK tarafından bir alt lige düşürülen 4 takım haricinde küme düşmenin kaldırıldığı açıklanırken, aynı ildeki takımların amatör kümeden yükselen takımlarla baraj müsabakası oynamadan ligde mücadele etmesine karar verildi ve Amatör Lig şampiyonları da direk BAL ligine yükselme şansı yakaladı.

Böylece bu sezon BAL Liginde mücadele eden Çayelispor ve Salarhaspor lig yolculuğuna devam ederken, 2 Rize takımı daha BAL Ligine yükselecek ve toplam 4 Rize takımı ligde yer alacak.

Buna göre Rize 1. Amatör Küme Ligi B Grubunu aynı puanda tamamlayan Çamlıhemşin Belediyespor ile Rize Belediyespor arasında kura çekilecek. Kuradan çıkan takım ile A Grubu Lideri Güneysuspor ve C Grubu Lideri İl Özel İdarespor arasında bir kura çekimi daha gerçekleştirilecek ve 2 takım BAL Ligine yükselecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum