Başkan Metin muhtarlarla istişare toplantısı yaptı

Başkan Metin muhtarlarla istişare toplantısı yaptı

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

30 Eylül 2019 - 18:58

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, mahallelerin sorunlarının daha yakından takip edilmesi ve çözüme kavuşturulması için Belediye Başkan Yardımcıları Muhittin Aydın Bilsel ve Ahmet Murat Taviloğlu ile birlikte merkez mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı düzenledi.

Toplantı öncesinde belediye çalışmaları, yapılması düşünülen yatırımlar, belediyenin ekonomik alanda durumu ve kurum işleyişi gibi konularda muhtarlara bilgiler aktaran Belediye Başkanı Metin, birlik beraberlik, sabır ve azimle çalışmalar yürütüldüğü sürece mahallelere önemli hizmetler kazandırılacağını ifade ederek, “Şehrimizde yaşayan bireyler olarak ilk yapmamız gereken, eleştiri yapıp kenara çekilmektense, eleştiri konusu olan iş konusunda fikir üreterek o konuda birlikte istişare ederek işi çözüme kavuşturmanın daha yararlı olacağını düşünüyorum. Öyle kuru eleştiri yaparak bir yere varamayız. Biz toplumun her kesiminin fikir ve önerilerine açığız." dedi.

Mahallelerimizi Gezdik ve Raporlar Hazırladık…

Göreve geldiği günden bu yana gerek kendisi, gerek teknik ekibi ve Başkan Yardımcılarının mahalleleri gezerek raporlar hazırladıklarını belirten Başkan Metin, "Sorunları biliyor ve çözümü noktasında çalışmalarımızı başlattık. Bunun yanında tabi ekonomik olarak belediyemize kaynak getirecek çalışmalarımızı hayata geçirmenin peşindeyiz." dedi.

Vatandaşlarımızı İkametgah Konusunda Daha Hassas Davranmaya Davet Ediyoruz…

Belediyelerin en büyük gelir kaynağının İller Bankasından Nüfus oranına göre alınan bütçe olduğunu hatırlatan Metin, "İlimizde özellikle son yerel seçimlerde müthiş oranda köylerimize göç meydana gelmiştir. Muhtarlık seçimleri için ikametgahlarını köye taşıyan ancak yılın 12 ayı merkez mahallelerimizde yaşamını sürdüren vatandaşlarımızdan ricamızdır lütfen ikametgahlarını yıl sonuna kadar bulundukları mahallelere geri alsınlar. Mahallelerimize yapacak olduğumuz yatırımlar gelir seviyemiz ne kadar yüksek olursa o kadar fazla olacaktır." dedi.

Çalışmaların Takibindeyiz…

Göreve başladığı günden bu yana belediye olarak rutin çalışmaların yanı sıra yatırımların da takibinde olduğunu ifade eden Başkan Metin, "Karayolları ve Devlet Su İşleriyle ilgili çalışmalarımızı bazen biz onlara giderek bazen de kendilerini buraya davet ederek ve yerinde incelemeler yaparak takip ediyoruz. Yapacak olduğumuz işleri oldu bittiye getirip yapmaktan ziyade, daha kalıcı ve köklü bir şekilde yapma taraftarıyız. Özellikle alt yapı ve dere ıslah çalışmalarımız konusunda daha titiz davranmak durumundayız. Birlik beraberlikle her işin üstesinden geliriz. Yeter ki isteyelim ve azim edelim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Erdoğan Hemşehrilerine inanmadı, CiMER'i yalanladı
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da
Mehmet Ali Karaca Etimesgut Belediyespor'da