Bebek Ormanı kuruldu

Bebek Ormanı kuruldu

Bolu'da, doğan her bebek adına dikilen meyve fidanlarından oluşan orman kuruldu. Ormanda her yeni doğan bebek için meyve ağacı diliyor.

05 Temmuz 2015 - 17:25 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 01:44

Bolu Belediyesince oluşturulan bebek ormanına her yeni doğan bebek için meyve ağacı diliyor. Bu kapsamda, Çayırköyü mevkisinde bulunan bir araziye, erik, şeftali, kiraz, armut gibi meyvelerin fidanları dikildi.

Yaklaşık 4 bin fidanın bulunduğu alanda inceleme yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, aptığı açıklamada, "Her doğan bebek için bir meyve ağacı dikiyoruz. Şu an bahçede bulunan ağaçlar içerisinde, erikler, şeftaliler, kirazlar, armutlar, ahlatlar var. Biz biraz da uzun süre yaşayabilen meyveler üzerine durmaya başladık. ilerleyen günlerde 200 ila 300 yıl yaşayabilen dağ fındığı ve ceviz ağaçları da dikeceğiz" diye konuştu.

Burada meyve ağacı bulunan bebeklerin ilerleyen yıllarda eşleri ve çocukları ile birlikte buralardan istifade edebileceğini kaydeden Yılmaz, "Gelecekte tomruklarından da istifade edilebilen ağaçlar buraya dikiliyor. Çok uzun yaşayabilecek ağaçları dikmeye başladık. Burada dikilen fidanları bebeklerimizin torununun torununu da görmüş olacak. Kendi ağacının dibine gelerek buradan meyve toplayıp yiyebilecek" ifadelerini kullandı.

Meyve ormanında şu anda 4 bin civarında fidan bulunduğunu da sözlerine ekleyen Yılmaz, oluşturulacak olan farklı alanlara da her sene 4 bin civarında ağaç dikeceklerini vurguladı.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz