Reklam

Belediye işçisinin maaşına yüzde 70 zam yapıldı

Şavşat Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu sözleşmede ücretlere yüzde 70 zam yapıldı. Buna göre en düşük ücret aylık 4 bin 400 TL oldu.

Belediye işçisinin maaşına yüzde 70 zam yapıldı
11 Aralık 2020 - 00:16
Şavşat Belediyesi Personel Ltd. Şti. toplu iş sözleşmesi imza töreni Belediye Başkanı Nihat Acar ve Başkan Yardımcısı Ümit Coşkunoğlu ile Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Kaspar ve işçilerin katılımıyla yapıldı.

SÖZLEŞMEDE NELER VAR?

Toplu sözleşme kapsamında en düşük günlük yevmiye 150 TL oldu. Diğer yevmiyeler 170 TL’ye yükseltilmiş olup, 2 bin 600 TL olan maaşlar ortalama yüzde 70 zamla 4 bin 400 TL'ye yükseldi.

60 gün ikramiye, ayrıca dış birimlerde çalışanlara 250 TL sorumluluk, şoför ve operatörlere 150 TL, ramazan bayramı 500 TL, kurban bayramı 750 TL, giyim yardımı 500 TL olarak belirlendi.

İdari maddeler ve izinlerin ise kadrolu işçiler toplu sözleşmesindeki gibi olacak şekilde anlaşmaya varıldı.

BELEDİYE BAŞKANI ACAR: DAHA DA İYİLEŞTİRECEĞİZ

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Nihat Acar, "Sözleşmenin arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Günümüz koşullarında yeterli olmasa da imkanlarımızı zorlayarak sendikayla anlaşmaya vardık. İlerleyen zamanlarda imkanlarımız düzeldikçe daha da iyileştireceğiz. Emekçilerin alın terinin karşılığı olan ücretlerden tasarruf olmaz. Arkadaşlarımız Şavşat'ın yükünü omuzlamaktadırlar, arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

EMEKÇİ DOSTU BAŞKANA SENDİKADAN TEŞEKKÜR

Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar Kaspar da yaptığı açıklamada, "Üyelerimizin ilk toplu sözleşmesini bugün başkanlarımız ve üyelerimizle beraber imzalıyoruz. Yılların emek sömürüsünün ortadan kaldırıldığı, emeklerinin karşılığının alındığı bir sözleşme oldu. Toplu sözleşmede desteklerini esirgemeyen ve her zaman emekçilerinin yanında olan Belediye Başkanımız Sayın Nihat Acar ile Başkan Yardımcımız Ümit Coşkunoğlu’na örgütümüz adına adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum