Çamlıhemşin’de başıboş atlar tehlike saçıyor

Çamlıhemşin'de başıboş atlar tehlike saçıyor

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi yolu üzerindeki refüj ve kavşaklarda otlayan başı boş atlar kazalara davetiye çıkarıyor.

10 Ocak 2019 - 15:29

Geçen yıl aynı aylarda başı boş dolaşan atlar, seyir halindeki araçlara zor anlar yaşatırken defalarca maddi hasarlı kazalara sebep olmuştu. Bu yıl yine aynı yerlerde başıboş bırakılan atlar için her geçen gün şikayetler artmaya başladı.

Çamlıhemşin yolunda birçok noktada aynı sıkıntıyı yaşadıklarını ifade eden sürücüler, yetkililerin buna çare bulmasını istedi.

Atların aniden yola çıktığını dile getiren sürücüler, “Ya sahipleri bulunup uyarılsın, ya da Çamlıhemşin yolundan uzaklaştırılıp kırsal alanlara bırakılsınlar. Yetkililer bu meseleye kalıcı çözüm bulmalı” diye konuştu. 

İlçe kaymakamlığı ve Belediyesi alınan şikayetler üzerine harekete geçerek atların sayısı ve yerlerini tespit ederek at sahiplerinin atlarını teslim almaları için tarih verdi.

İlçe Kaymakamlığı ve Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ''Atların sahipleri 11.01.2019 saat 16:00'a kadar kaymakamlık veya belediye başkanlığına müracaat etmeleri aksi taktirde devlet tarafından yedi emine alınıp sahiplendirilecektir'' denildi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti