Çayeli Bakır’dan Çocuklar için Bilge Karınca Projesi

Çayeli Bakır’dan Çocuklar için Bilge Karınca Projesi

Çayeli Bakır, yeni sosyal sorumluluk projesi 'Bilge Karınca', çocuklarda emniyet bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan projenin ilk sunumu 9 Mart İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

26 Şubat 2019 - 22:41

Çayeli Bakır, sosyal sorumluluk amaçlı düzenlediği eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.

İş sağlığı ve güvenliği kurallarıyla dikkat çeken maden şirketi, “Bilge Karınca” adlı yeni sosyal sorumluluk projesiyle okullarda uyulması gereken kuralları anlatan bir animasyon filmi eşliğinde çocuklarda emniyet bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

İlçede eğitim gören öğrencilere okul kurallarına ilişkin farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan Çayeli Bakır, Bilge Karınca projesi kapsamındaki ilk eğitimini Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin ve Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi’nin katılımıyla 9 Mart İlkokulu’nda öğrencilerle buluşturdu.

Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada proje için Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü’ne teşekkür ederek; “Her yerde olduğu gibi okulda da uyulması gereken kurallar var. Bu film ile birlikte çocuklarımız zaten bildikleri bu güvenlik kurallarına daha çok dikkat edeceklerdir” şeklinde konuştu.

Kurulduğu günden bu yana iş sağlığı ve güvenliği kültürü bölge halkı tarafından da benimsenen Çayeli Bakır’ın Genel Müdürü Murat Güreşçi, Bilge Karınca projesiyle çocukları en çok zaman geçirdikleri ortam olan okullarındaki güvenlik kuralları konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını ifade ederek “Çayeli halkı, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetimizin bilincinde. İş güvenliği kurallarımızı kendi çalışmalarına uyarlamaya gayret gösteriyorlar. Biz de bu doğrultuda değerli çocuklarımıza yönelik bir eğitim düzenleyerek emniyet bilincini küçük yaştan itibaren benimsetmenin gerekli olduğuna kanaat getirdik” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin ise projeye verdikleri destek için Çayeli Bakır İşletmeleri’ne teşekkür etti.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fındıklı'da uyuşturucu taciri 3 kişi yakalandı
Fındıklı'da uyuşturucu taciri 3 kişi yakalandı
Rize Belediyespor rafting takımı Dünya birincisi oldu
Rize Belediyespor rafting takımı Dünya birincisi oldu