Çaykur ikinci sürgünde 270 bin ton çay aldı

İkinci sürgün yaş çay kampanyasını da tamamlayan ÇAYKUR, bu dönem içinde 270 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdi.

Çaykur ikinci sürgünde 270 bin ton çay aldı
19 Ağustos 2020 - 17:13

07 Temmuz'da ikinci sürgün kampanyasına başlayarak bu kampanya dönemini de sona erdiren Çaykur, böylece birinci sürgünde 247 bin ton, ikinci sürgün döneminde ise 270 bin ton yaş çay alarak toplamda 517 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdi.

Çaykur tarafından yapılan ve üreticilere uyarılarda bulunulan açıklama şöyle; "Her ne kadar salgının yoğun yaşandığı dönemlerde çay kampanyasına başlanmış olsa da ülke genelinde ve kurumsal anlamda alınan tedbirler neticesinde münferit ve lokal birkaç vaka haricinde ikinci sürgün dönemini sorunsuz olarak tamamlamış bulunmaktayız.

Üçüncü sürgün dönemini de aynı şekilde fabrika müdürlüklerimiz ve ilgili daire başkanlıklarımızla koordinasyon içerisinde hazırlanarak alınacak tedbir ve uygulamaları gözden geçirerek bu yılın çay alımlarını tamamlamak düşüncesindeyiz.

İlk iki sürgünde olduğu gibi üreticilerimizden evsafa uygun kaliteli ürün toplamalarını istiyoruz. Hastalık bulaşma veya bulaştırma konusunda aldığımız tedbir ve tavsiyelere azami riayet edilmeli. Ayrıca yabancı iş gücü kısıtlaması bulunmasa da çayların yine aile içerisinde toplamaya gayret gösterilmesinin, üreticilerin hem kendi menfaatleri açısından hem de çayın ve çay bahçelerinin geleceği için faydalı olacağı kanaatindeyiz."


Çaykur geçen yıl ikinci sürgün döneminde 267 bin 245 ton yaş çay almıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum