Çaykur Rizespor U19 takımına çirkin saldırı

Çaykur Rizespor U19 takımına, sözlü saldırı başlatan Trabzonspor altyapı takımı futbolcuları, havaalanında saldırılarını fiziksel şiddete döndürdü.

Çaykur Rizespor U19 takımına çirkin saldırı
08 Mart 2020 - 01:32

Haber: Turgay AYHAN

Elit U19 Ligi B Grubunda mücadele eden Çaykur Rizespor U19 takımı futbolcuları, İstanbul deplasmanında 0-0 berabere kaldığı Ümraniyespor U19 takımıyla yaptığı maçın ardından uçakla Rize’ye dönerken Trabzonspor U19 ve U17 altyapı takımlarının hem sözlü hem de fiziksel saldırısına uğradı.

Trabzonspor altyapı futbolcuları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında önce Rizespor U19 takımı futbolcularına, geçen sezon küme düşmelerini ima ederek sataşırken, “Satılmış takım Rizespor, Küme düşmeseydiniz ne güzel bu sene de koyardık size” şeklinde sözler sarf ederken, havalimanındaki sözlü sataşmalar hocaların araya girmesiyle sona erdirildi.

Daha sonra uçak içinde yine Rizesporlu futbolculara sataşan Trabzonsporlu futbolcular, “Ne bakıyorsunuz, çekin pis gözlerinizi üzerimizden” şeklinde cümlelerle tahriklerine ve sözlü sataşmalarına devam ettiler. Kendilerine cevap veren futbolcuları ise “Uçaktan inince görüşeceğiz” şeklinde tehdit etmeyi ihmal etmediler.

Rizesporlu futbolcular, Trabzon Havalimanında uçaktan inip henüz aprona girmeden Trabzonspor U19 ve U17 takım futbolcularından yaklaşık 30-40 kişinin saldırısına uğradı. Rizesporlu futbolcuların etrafını çeviren futbol magandaları, U19 takımından bazı gençlere saldırırken çıkan arbedenin önüne hocaların geçtiği öğrenildi. Havaalanı güvenlik görevlileri ise olayları izlemekle yetindi.

Son olarak Trabzon Havalimanının içerisinde futbolculara bu kez ağır küfürlerle saldıran Trabzonsporlu futbol magandalarına bu kez Polis müdahale etti ve Rizesporlu gençler havalimanından ayrılarak Rize’ye döndüler.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fatih
  2 ay önce
  Futbol taraftarı olmayı adeta dini tercihi gibi gören insanlara bir tek hatırlatmada bulunmak isterim. Tarihte Peygamberimize (S.A.V) düşman olanlar da Allah'a inanıyorlardı. Ama Allah ile birlikte başka ilahlara da inanıyorlardı. Bu onları "Allah'a ortak koşan" konumuna sokuyordu. Rize gençlerine hakaret hatta fiziksel saldırıda bulunanlar, İslam inançlarının yanında başka bir saikle hareket ediyorlarsa - ki öyle görünüyor - İnançlarının yanında tuttukları futbol takımının yerini iyi değerlendirmelidirler. Futbol takımı onlar için bir put mu, değil mi diye. Ama bu güne kadar özellikle bazı insanların verdikleri görüntü, futbol külüplerine bağlılıkları ile puta tapan insanların putlara duydukları saygı ile aynı.rnHerkesi İslami nir sağduyuya davet ediyorum.
 • hüseyin
  2 ay önce
  Trabzon bir spor şehri değil tamamen fanatizmin esir aldığı bir terör grubudur, şehirde fener forması yahut rize formasıyla dolaşamıyorsunuz bu nedir terör değilmidir bu kadar fanatizmin üst seviyelerde olduğu başka bir şehir daha yoktur! Herşeyin aşırısı zarardır ve trabzonun Rize kini hiç bitmeden artarak devam etmektedir! Büyüklük bizde kalsın biz onları güzel ağırlarız bu onların ayıbı ve acizliğidir saygılar...