Çaykur Rizespor’un toplam borcu 45 Milyon TL

Çaykur Rizespor'un toplam borcu 45 Milyon TL

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 90. Olağan Mali Genel Kurulunda, kulübün toplam borcunun ödenmeyecek borçlar çıkıldığında 45 Milyon TL olduğu açıklandı.

23 Şubat 2020 - 13:34

Haber: Turgay AYHAN

Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 90. Olağan Mali Genel Kurul, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 800 üyesi bulunan derneğin genel kurul toplantısı 85 üyenin katılımıyla başladı. Genel kurulda Divan Kurulu Başkanlığına Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Yardımcılığına Özgür Devrim Güvensoy ve Divan Kurulu üyelerine ise İsmail Kocaman ve Güler Topuk seçildi.

Faaliyet Raporu ve Mali raporların okunduğu olağan genel kurulda konuşan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Yeşil-Mavili kulübün toplam 94 Milyon 760 bin TL borcu bulunduğunu söyledi.

Ödenmeyecek borçlar kapsamında Metin Kalkavan’a 18 Milyon 943 bin TL, Ataköy Marina Otel’e 1 Milyon 125 bin TL ve kendi alacağı olan 11 Milyon 325 bin TL düşüldüğünde kulübün 40-45 Milyon TL bir borcu bulunduğunu ifade eden Kartal, kendi alacağının borç sayılmadığını ve bu meblağı da bağışlayacağını söyledi.

Başkan Kartal, çok taraftarı olan kulüplerin mali anlamda toslamak üzere olduğunu söyleyerek, “Kulübü geçen sene almış olduğumuz borçlardan şu an çok daha iyi durumdayız. Bir iki yıl içinde kulübümüz doğru yönetilirse borçsuz bir kulüp haline gelebiliriz. Eğer transferlerde yanlışlar yapılmazsa, altyapıdan futbolcu yetiştirilebilirse, elde ettiği gelirlerle bu kulüp kendi kendini idare eden bir kulüp olur. İnşallah birkaç yıl içinde düzenleyeceğimiz mali kurullarda borçsuz halde olduğumuzu açıklamak nasip olur bize” dedi.

A.Ş. yönetimlerine soğuk baktığını yineleyen Başkan Kartal, “Bizim şirket 64-65 ortaklı bir şirket. Bu kadar kişiyle bir A.Ş. Kulübü yönetmek zor. Tabii şirketimizde büyük ortaklarımız var ve onların bize çok yardımı oluyor. Ama A.Ş.’ye sarılıyorlar mı hayır. Sadece parayı veriyorlar, gerisini bırakıyorlar. Eğer Rizespor Rizelininse, buna herkes ortak olması lazım. Bu yüzden kulüplerin dernek tarafından yönetilmesi daha iyidir. Umarım ileride de Rizesporumuz dernek tarafından yönetilir de kulübün sahibi Rize olur” dedi.

Kurul toplantısına katılımın düşük olmasından dolayı üzüldüğünü ve salonun dolup taşması gerektiğini dile getiren Başkan Kartal, “Bir yılı doldurdum. Çok sıkıntılı ve problem dolu günler yaşadık. Geldiğimiz noktada sportif anlamda pek başarılı olamadık ve bir Rizeli’ye yakışır yerde değiliz, çok daha iyi bir yerde olabilirdik. Geçen yıl ikinci devredeki hızımızı bu sene gösterebilmiş değiliz. Ama önümüzde daha çok yol var. Ancak yanlışlarımızı biliyoruz ve yönetimimizle, taraftarlarımızla el ele vererek bunları düzelteceğimize inanıyorum” dedi.

Genel Kurulda ayrıca Çaykur Rizespor’a 11 Milyon TL bağışta bulunan Rize Yatırım A.Ş. adına Yönetim Kurulu Üyesi, Ali Zeki Saruhan’a plaket takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de virüsü yenen 5 hasta alkışlarla taburcu edildi
Rize'de virüsü yenen 5 hasta alkışlarla taburcu edildi
Rize’de 521 Sağlık Çalışanı için konaklama yeri tahsis edildi
Rize’de 521 Sağlık Çalışanı için konaklama yeri tahsis...