Çelebi: 'Milli Görüş, manevi depremlere yönelik bir sığınaktır'

Rize'de konuşan Saadet Partisi GİK Üyesi Abdülkadir Çelebi, 'Milli Görüş hareketi hem manevi hem de maddi depremlere yönelik bir sığınaktır' dedi.

Çelebi: 'Milli Görüş, manevi depremlere yönelik bir sığınaktır'
26 Ocak 2020 - 19:35

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı 2020 yılının ilk Aylık İl Divan toplantısını, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Abdülkadir Çelebi'nin katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Konuşmasına Elazığ'da gerçekleşen deprem afetinde ölenlere rahmet ve yaralananlara şifa dileyerek başlayan Abdülkadir Çelebi alınması gereken tedbirlere vurgu yaparak, "Hiçbir tedbir almayacaksın. Kendin ve etrafındakiler depreme dayanıklı köşklerde otururken vatandaşın tevekkül etmesini bekleyeceksin. Bu kabul edilemez. Allah daha acı günler göstermesin bizlere." dedi.

Bugün ülkede ekonomik ve sosyal hayatda da depremler yaşandığını belirten Çelebi, "Milli Görüş hareketi hem manevi hem de maddi depremlere yönelik bir sığınak, nefis terbiyesi açısından bir dergahtır." ifadelerini kullandı.

Konuşmasında "Adalet" vurgusu yapan Çelebi şöyle konuştu; "Bir yerde adalet olmazsa orada şahsiyetli dış politika da, adil bir ekonomi sistemi de, huzur da, refah da olmaz; aile içi şiddet olur, çocuklarımız uyuşturucu müptelası olur, bir insanın iki dudağı arasında tartışılamaz kanun maddeleri dengemizi bozar. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak. Önceliğimiz adaleti tesis etmek olmalı. Hocamız Adil Düzen derken boşa konuşmuyordu. Aile huzuru olması için, ekonomik refah için, milli bir eğitim için öncelikle adil bir düzen kurmamız elzemdir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum