CHP’li Kenan Bıyık Yeşil Yol’u savundu

CHP'li Kenan Bıyık Yeşil Yol'u savundu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 2 dönem üst üste Rize Milletvekili adayı olan fakat CHP Seçmeninin aklında ‘AK Parti’ye geçer mi?’ sorusunu 2 dönem de silemeyen Kenan Bıyık, CHP’nin Genel Merkez Politikasının aksine Yeşil Yol’u ve İstanbul’a yapılacak 3. Köprü’yü savundu.

21 Temmuz 2015 - 02:45 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 00:56

Haber61 internet haber sitesinde yayınlanan habere göre, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TTSO) bayramlaşma töreninde konuşan CHP Rize Milletvekili adayı Kenan Bıyık, Rize’de ciddi bir yol ve ulaşım sorunu olduğunu ifade ederken büyük tartışma konusu olan 8 ildeki yaylaların birleştirilerek turizme kazandırılması projesi olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol Projesi ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Bölgeye büyük katkısı olacağını anlatamadık

CHP’li Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen başta olmak üzere bir çok CHP’linin karşı çıktığı ve hatta Rize’deki eylemlere destek için geldikleri bilinmesine rağmen proje için konuşan Bıyık, ”Yeşil Yol’un turizme kazandıracağını, bölgeye büyük katkısı olacağını anlatamadık. 3. köprüye karşı çıkmak gibi birşey bu! Doğru dürüst insanımıza değer vermiyoruz ki. Rize’nin aklı başında insanlar Rize’yi terk etmiş. Yemişli köyünde yemek verdik. 1500 kişi katıldı ama seçim öncesi onlar yoktu. Rize’nin köylerinde kalanlar Şavşatlılar ve Yusufelililer..” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Tepkili!

Öte yandan geçmiş dönemde Fazilet Partisi’nden seçilerek Rize’yi TBMM’de temsil eden ve CHP’nin şuan genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ise sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşımlarla ‘Yeşil Yol’ karşıtı eylemlere destek vererek, Yeşil Yol projesinin parti olarak takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Ramazan Bayramı’nın 2. günü CHP’nin Rize İl Başkanlığı’nda bayramlaşma programına katılacak olan Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun konu hakkında ne söyleyeceği merak konusu oldu.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Yeni Çorumspor 2. Lig'e yükseldi
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz
Taraftarımızdan bu maçı alamadığımız için özür diliyoruz