Çoruh Edaş’tan Fındıklı’ya yeni alternatif hat ve şebeke

Çoruh Edaş'tan Fındıklı'ya yeni alternatif hat ve şebeke

Çoruh EDAŞ, Rize'nin Fındıklı İlçesi’nde 125 dağıtım trafosu ve 525 kilometre orta gerilim – alçak gerilim elektrik şebekesi hat uzunluğu olan elektrik dağıtım şebekesinde kaliteyi arttırmak amacı ile işletme bakım ve yatırım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

10 Aralık 2018 - 16:02

2018 yılı yatırımlarıyla Fındıklı İlçesi elektrik dağıtım şebekelerine iyileştirme, kapasite artırma, aydınlatma tesislerinin kurulması ve deplase taleplerinin karşılanması amacı ile yolan çıkan Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü iki köy şebekesi yenileyerek merkezde 1.2 kilometre alçak gerilim - orta gerilim ve aydınlatma şebekesini yeraltı kablolu olarak orta gerilim seviyesinde yeni RİNG şebeke tesis etti.

2018 yılının başından itibaren aynı amaçla Fındıklı İlçesinin dağıtım şebekesinin muhtelif 15 farklı noktasında Çoruh EDAŞ ekipleri tarafından tesis iyileştirmesi çalışması yapılarak tüketicilerin hizmetine sunuldu.

2019 yılında da şebekede artan enerji taleplerinin karşılanması kapsamında çalışma yapılacağını açıklayan Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü Yetkilileri, 2018 yılı içinde yapılan çalışmaların Fındıklı İlçesine hayırlı olmasını temenni etti.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Ardeşen'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı
Rize, LGS sıralamasında Türkiye 4.'sü oldu
Rize, LGS sıralamasında Türkiye 4.'sü oldu