Emniyet 1 telefona 4 bin TL ödül veriyor

Emniyet 1 telefona 4 bin TL ödül veriyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlara 'Alo 140 Terör İhbar Hattı’yla teröre hep birlikte dur diyelim" çağrısında bulundu.

18 Kasım 2015 - 03:43 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 23:56

Yapılan açıklama şöyle; “Terörle mücadele kanunu kapsamına giren suçların aydınlatılmasını ve suç faillerinin yakalanmasını sağlayan ihbarcı/yardım eden kişilere müracaatı halinde ve renk kategorileri doğrultusunda ödüllendirme yapılacaktır.

Konu İle ilgili olarak Emniyet Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce,

-Yurtiçinde ve yurtdışında terör örgütlerinin üst düzey yöneticileri ve mensuplarının yakalanarak etkisiz hale getirilmesi,

-Terör eylemlerinin faillerinin ve iştirakçilerinin yakalanması,

-Muhtemel eylemlerin önlenebilmesi ve terör soruşturmalarının aydınlatılması,

-T.C. vatandaşları ile birlikte diğer ülke vatandaşlarının İHBAR ve diğer önleme faaliyetlerine katılımlarının arttırılması amacıyla hazırlanan Afiş ve Broşürler kamu kurum ve kuruluşları ile halkımızın yoğun olarak bulunduğu caddelerde asmak/dağıtmak suretiyle bilgilendirme yapılmıştır.

Rize Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz merkez ve ilçelerinde ülke güvenliğine tehdit edecek her türlü unsura karşı bilgilendirme ve önleme faaliyetleri artan kararlılıkla devam edecek olup; Vatandaşlarımızın şüphelendikleri durumlarda 140 Alo Terör İhbar Hattını aramaları önemle rica olunur.”

Ayrıntılı bilgi için www.terorarananlar.pol.tr

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti