Fındıklı'da Atatürk Parkı ismine soruşturma

Fındıklı’da “Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi” isimlerinin “100. Yıl Atatürk Parkı ve Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi” olarak değiştirilmesi nedeniyle İçişleri Bakanlığınca soruşturma başlatıldı.

Fındıklı'da Atatürk Parkı ismine soruşturma
28 Kasım 2020 - 10:56

Rize’nin Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve 7 belediye meclis üyesi hakkında ilçedeki “Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi”nin isimlerinin “100. Yıl Atatürk Parkı ve Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi” olarak değiştirilmesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, isim değişikliği nedeniyle belediye başkanı ve 7 meclis üyesine soruşturma açılmasından onur duyduklarını belirtti.

İsim değişikliği nedeniyle verilen soruşturma izni dolayısıyla "Bu onur bize yeter" ifadelerini kullanan Deniz, "Daha önce yapmış olduğumuz açıklamada ‘Atatürk adını kamuya zararlı gören anlayışa teslim olmayacağız.’ demiştik. Aynı kararlılığı ve iradeyi sürdürüyoruz. Biz mesajı aldık. Ama bilinsin ki Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyet'inde ‘Atatürk’ isminin hukuki olarak suç kabul edilmesine izin vermeyeceğiz. Bu soruşturma izni sadece Belediye Başkanımız ve Meclis üyelerimiz için verilmemiştir. Hepimiz için verilmiştir.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum