Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Rize'de yapıldı

Kültür Sanat Yarışmaları, Gençler Arası Şiir Okuma, Tiyatro, Türk Müziği ve Bilgi yarışması olmak üzere Rize Gençlik Merkezinde 4 ana kategoride düzenlendi.

Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Rize'de yapıldı
04 Mayıs 2018 - 11:02

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın bölge finallerinin ilk gününde gençler arası bilgi yarışması yapıldı. Yarışmanın diğer günlerinde ise Türk Müziği, Bir Şiir Bir Nefes, Hayallerini Sahneye Taşı yarışmasıyla sona erdi.

Rize ekibi Türk Müziği yarışması Özgün müzik Kategorisinde Atmacalar gurubunda üçüncü, Bir Şiir Bir Nefes Yarışması 14-17 Yaş Kategorisinde Cüneyt Işık ‘’Hayat Nedir Anne’’ şiiriyle Grup ikincisi, Hayallerini sahneye Taşı (Tiyatro) La Sahne De Kiler ise üçüncülük alarak herkesin beğenisini topladılar.

18 ilden birçok yarışmacının sahneye çıktığı platformda gençler hem yeteneklerini sergiledi hem de Rize’yi tanıma fırsatını yakaladı.

Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı “Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Karadeniz bölge finalleri Tiyatro Yarışmasında gençlerimiz dereceye girerek ilimizi en şekilde temsil etmiştir. Katılan Gençlerimizin her biri aylardır emek vererek yarışmalara hazırlandılar. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Emre Topoğlu yarışmanın başından son gününe kadar yarışmaları yakından takip ederek gençlerin yanında bulundu. Birçok gencimiz Rize iline ilk defa gelerek kültürümüzü ve yöremizi tanıyarak gençlerimizle kardeşlik içerisinde 5 gün geçirdiler. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye çapında düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları'nın Rize ilimizde yapmak bizleri ayrı bir şekilde onurlandırmıştır. Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Emre Topoğlu’na, Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Halil İbrahim Demir’e, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Çelik’e ve Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kültür Sanat Yarışmaları, Gençler Arası Şiir Okuma, Tiyatro, Türk Müziği ve Bilgi yarışmasında dereceye girmeye hak kazanan illerin Türkiye Finalleri Mayıs ayı içerisinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum