Gülbahar Hatun Lisesi’nde atma türkü şöleni

Gülbahar Hatun Lisesi'nde atma türkü şöleni

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü tarafında Kütüphaneler Haftası kapsamında UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi unvanına sahip Osman Efendioğlu ve Araştırmacı Yazar Orhan Naci Ak ile söyleşi ve atma türkü programı gerçekleştirdi.

25 Mart 2019 - 20:35

Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programda Araştırmacı Yazar Eğitimci Orhan Naci Ak, hayatını, Rize yöresi ile ilgili araştırmalarını ve yazdığı kitapları anlattı. Rize yöresi ile ilgili yaptığı çalışmalarda Osman Efendioğlu ile nasıl karşılaştığını ve birlikte yaptıkları çalışmaları belirtti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Kemal Karaca, Besim Acar, Bülent İçbudak, Tevfik İleri Mtal Müdürü Mustafa Bal, Merkez MTAL Müdürü Haydar Çakır, İyidere MTAL Müdürü Akif Kızıltan, İstiklal İlkokulu Müdürü Mehmet Yazıcı, Tophane Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Koçali’nin katıldığı programda UNESCO Yaşıyan İnsan Hazinesi unvanına sahip Osman Efendioğlu hem söyleşi yaptı hem atma türkü söyledi.

Osman Efendioğlu’nun atma türkülerine yöresel sanatçı Fatih Aksoy cevap verirken Resul Karaaslan da kemençesi ile eşlik etti.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Rizespor U19, ilk galibiyetini aldı: 4-2
Çaykur Rizespor U19, ilk galibiyetini aldı: 4-2
Rize'de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı
Rize'de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı