Hamidiye Çözüm Koleji Fen Lisesi’nin açılışı yapıldı

Hamidiye Çözüm Koleji Fen Lisesi'nin açılışı yapıldı

Rize'nin Pazar İlçesi Hamidiye mahallesinde yer alan Çözüm Koleji Kampüsünde 2018-19 Eğitim Öğretim yılından itibaren faaliyete başlayacak olan Çözüm Fen Lisesinin açılışı gerçekleştirildi.

07 Haziran 2018 - 18:02

Burada bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye genelinde 60 eğitim kurumu ile örnek olan Çözüm Kolejinin girişimcilerini tebrik ederek, "Rize'mize, bölgemize böylesine güzide bir eğitim kurumunu kazandıran bölge işadamlarımızı da özellikle tebrik ediyorum. Zira, bu Fen Lisesi sayesinde gelecekte nice bilim insanları yetiştirecek ülkemiz." dedi.

Düzenlenen açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Eski Bakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Milletvekili Hasan Karal, Milli Eğitim Bakanlığın Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Çözüm Okulları Genel Müdürü Ahmet Akça ile Pazar Kaymakamı Hamza Özbilgi, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Rize Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ile Hamidiye Çözüm Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Cumali Özdoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri, okul müdürü Bahri Kahya, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılar daha sonra öğrencilerle birlikte okulun açılışını gerçekleştirdi. Bakan Bak daha sonra okulu gezerek, Okul Müdürü Bahri Kahya'dan eğitim çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha