Hasan Karal için Rize'de gıyabi cenaze namazı kılacaklar

AK Parti kurucu Rize İl Başkanı ve eski milletvekili Hasan Karal'ın Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) Kurucular Kurulu listesinde yer alması üzerine hemşehrilerinden Karal'a tepkiler sürüyor.

Hasan Karal için Rize'de gıyabi cenaze namazı kılacaklar
10 Mart 2020 - 22:12

AK Parti'nin Rize'de kurucu İl Başkanlığını yapan ve 3 dönem Rize Milletvekili olarak görev alan Hasan Karal'ın, eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi saflarına geçmesi ve 90 kişilik kurucular kurulu listesinde yer alması, Rizeli hemşehrileri tarafından tepkiyle karşılandı.

Sosyal medya sitesi Facebook üzerinden örgütlenen bir grup AK Partili, vatandaşları 13 Mart Cuma günü Cuma namazından sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda gıyabi cenaze namazı kılmaya davet etti. 

İsimsiz olarak yayınlanan çağrı metni şöyle: "Tüm davasına sadık olanları Rize meydanında Cuma namazından sonra bekliyoruz. Recep Tayip Erdoğan ve davasına ihanet edenleri yaşarken hayatımızdan çıkartmak maksadıyla yaşayan ölülerin cenaze namazıdır. Recep Tayyip Erdoğan’a gönül vermiş gerçek dava sahiplerinin mutlak katılmaları mecburidir. Vakit Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma vaktidir."

İlgili Haber

Hasan Karal saf değiştirdi, artık AK Partili değil

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ilyas
    6 ay önce
    Birde hesap dönersen görürüm ben o cenaze namazını kılanları,beyler adam sol partiye geçmedi her şeyin bir ömrü olduğunu unutmayın