Herkes Sumudica'yı attığı için mutlu oluyor!

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Marius Sumudica, bundan sonra hakemlere kendisini trribüne yollama mutluluğunu yaşatmayacağını söyledi.

Herkes Sumudica'yı attığı için mutlu oluyor!
04 Şubat 2021 - 15:06
Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıklarına devam eden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Sumudica antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa maçını kazanmayı hak etmediklerini söyleyen Sumudica, "1-0 öndeydik ve maçı orada bitirmeliydik. Son iki maçta bir frikik ve bir korner golü yemek kabul edilebilir bir şey değil. Çünkü o golü yemeseydik Fenerbahçe maçını kaybetmeyecektik. Daha fazla şansımız vardı. Kasımpaşa maçında da 1-0'dan sonra Emir'e bir faul vardı ve top da kornere çıkmamıştı. Tamam bu hakemin bir hatasıydı ama esas hata bizdeydi. Duran topta kornerden 6 pasın içinde futbolcu ayak içiyle vuramaz. Bunu kabul edemem. Ama yine de memnunum çünkü 2 gol yedik ve ikisi de duran toplardan geldi. Bu sorunu da daha fazla konsantre olarak ve özen göstererek çözebiliriz." dedi.

Takımda fiziksel açıdan işler iyi değil

16 yıllık kariyeri boyunca hiçbir zaman evde oturmadığını ve sürekli bir takım çalıştırdığını belirten Sumudica, "Buraya, takımın potansiyeline güvendiğim ve inandığım için geldim. Şehri de çok sevdim. Burada ihtiyacınız olan her şey var. Deniz var, dağ var ama sonuç almazsak bunların hiçbiri yeterli değil. Buraya geldiğimde oyuncuların fiziksel olarak daha iyi durumda olduklarını tahmin ediyordum. Ama şuanda durum ne yazık ki öyle değil. Bir test yaptım ve bu takımda fiziksel açıdan işler pek iyi değil. Geçmişte bu takımda çalışan teknik heyete bütün sorumluluğu yüklemek istemiyorum. Kovit'ten çıkan 8-9 oyuncumuz var ve onlar tamamen bitik durumda. 2 hafta odada kapalı kalınca geri gelmek için 2 haftaya daha ihtiyaç var. Ama adım adım bu takım göreceksiniz ki daha iyiye gidecek.

Hakemlere mutlu olma şansı vermeyeceğim

Şuanki durumumuzda Kasımpaşa karşısında aldığımız 1 puanı kazanç olarak görüyorum. Eğer kulübede olabilseydim bu maçı kazanırdık. Gelecekte daha dikkatli olmam gerektiğinin bilincindeyim. Ama şu da bir gerçek ki şuanda bütün hakemler için ben bir ödül gibiyim. Ve herkes Sumudica'yı attığı için mutlu oluyor. Ama bugünden itibaren asla onlara bu şansı vermeyeceğim. Onlarla konuşmayacağım ve sadece kendi takımımla konuşacağım." dedi.

Adamını tutmayan oyuncu kulübede oturur

Takıma yeni katıldığını hatırlatan Sumudica, "Sadece iki idmanda birşeyleri düzeltemem. Bu sürede sadece bir agresiflik yükleyebilirsiniz takıma ve son 3 maçta da bunu sergilediklerini düşünüyorum. Bundan sonra damını tutmayan ve onun yüzünden gol yediğimiz oyuncum olursa bir sonraki maçta kulübede oturur. Çünkü bazen bir maçı 1 frikikle ya kaybedersiniz ya kazanırsınız." dedi.

Sumudica demenin sürpriz demek olduğunu belirten Teknik Direktör, Alanyaspor maçında bir sürprizi olacağını ve takımın çok farklı bir oyun oynayacağını söyleyerek, "Biz oraya 3 puan almak için gidiyoruz. 1 puan alırsak da iyi ama kesinlikle yenilmeyeceğiz. Hiç bir maça 1 puan almak için hazırlanmam" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum