Hünerli ellerin ürünleri görücüye çıktı

Rize İl Halk Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Mefruşat ve El Sanatları sergi açıldı.

Hünerli ellerin ürünleri görücüye çıktı
29 Mayıs 2019 - 19:00

Rize Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu binasında açılışı yapılan sergiyi, Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin birlikte gezerek kursiyerlerden bilgiler aldılar.

Ailelerinin yapmış olduğu el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği alanda, Özel Eğitim çocuklarımızın yapmış olduğu birbirinden güzel ürünler sergiyi gezenlerin beğenisini topladı.

Sergi açılışının ardından bir açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Birbirinden güzel ve özel ürünler burada sergilenmiş. Bu ürünleri yapmak ortaya koymakla bitmiyor. Bir de bunları satışının yapılabileceği alanların oluşturulması gerekiyor. Rize Belediyesi olarak bu manada şehrimizde var olan ve hayata geçireceğimiz yeni sosyal tesislerimiz içerisinde bunların satışının yapılabileceği alanlar oluşturacağız. Özellikle turistlerimizin uğrak yerleri olan alanlarda satış noktalarını oluşturursak, bu emekler boşa gitmemiş olacaktır. Sosyal Tesislerimiz ile ilgili şuan bir çalışma içerisindeyiz ve bu konuyu en kısa sürede değerlendirmeye alacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum