İsmail Kartal, Abarhoun'un kanser olduğunu açıkladı

Çaykur Rizespor’un eski teknik direktörü İsmail Kartal, Muhammed Abarhoun’un kanser tedavisi gördüğünü açıkladı.

İsmail Kartal, Abarhoun'un kanser olduğunu açıkladı
22 Mart 2020 - 12:30

Çaykur Rizesporlu 30 yaşındaki Faslı oyuncu Mohamed Abarhoun Trabzonspor maçı öncesinde midesinde meydana gelen ağrıdan dolayı antrenmanlara çıkmamaya başlamış ve ardından İstanbul'da tedavi altına alınmıştı.

Sosyal video platformu Youtube üzerinde bulunan PlaySpor kanalında Okay Karacan ve Orkun Yazgan'ın konuğu olan Çaykur Rizespor eski Teknik Direktörü İsmail Kartal, programda Yeşil-Mavili kulüpten neden ayrıldığına dair sorulara cevap verdi.

Çaykur Rizespor’da olduğu süre içinde hiçbir teknik direktörün yaşayamayacağı şanssızlıkların üst üste kendi başına geldiğini söyleyen Kartal, El-Kabir’in ayağının kırılması, Umar’ın çapraz bağlarının kopması ve Abarhoun’un kansere yakalanmasını örnek verdi.

Kartal programda şunları söyledi; “Abarhoun kansere yakalandı. Biz onunla ilgili önce açıklamadık. Daha sonra Trabzonspor maçına çıkacağız, söyleyelim mi söylemeyelim mi, yönetimle bir araya geldik, çocuk üzülür, takımın moral motivasyonu bozulmasın diye, yine de kadroya aldım ama oynatmadım. Maç konuşmasını da soyunma odasında ona yaptırdım, bir de video çektirdik, onunla güzel bir anımız olsun diye”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede Abarhoun’un ziyaretine gittiğini belirten Kartal şunları söyledi; “Çok mutlu oldu. İnşallah bu kötü hastalık doktorlar tarafından temizlenir, en azından futbol oynayamasan da normal hayatına devam edersin dedim. Zaten hastalığı kendisine de söylenildi. O da bana şunu söyledi; hoca bana ziyarete gelir diye düşünüyordum ve geldin. Biz seni her zaman bir abi gibi, bir baba gibi görüyorduk. Senin söylediğin her şey çok önemliydi. Kesinlikle söylediğin her şeyin bir anlamı vardır diye düşünerek antrenmanları itaat ederek yapıyorduk. Seni takım olarak kabullenmiştik ve gerçekten kaybettiğimiz zaman takım için de senin için de çok üzülüyorduk”

YORUMLAR

  • 0 Yorum