İsmail Kartal: 'İstifa' diye bağrılmasını hak etmedim

Süper Lig'in 7. haftasında sahasında Trabzonspor'a 2-1 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü İsmail Kartal, taraftarın tepkisi ile ilgili 'Mağlup olunca takımın sorumlusu benim. Bana tepki koyacaklar. Onları üzdüğümüz için ben daha üzgünüm. Merak etmesinler biz elimizden geleni yapacağız.' dedi.

İsmail Kartal: 'İstifa' diye bağrılmasını hak etmedim
06 Ekim 2019 - 22:59

Kartal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maça iyi başladıklarını ve öne geçmeyi de başardıklarını belirtti.

Öne geçtikten sonra net fırsatları değerlendiremediklerine dikkati çeken Kartal, şöyle devam etti: "İkinci golü bulsak maçı koparıp farklı kazanabilirdik. Hakemler hakkında bugüne kadar çok fazla konuşmadım. Net penaltımız 1-0 öndeyken verilmedi. VAR'a bile gidilmedi. Tekrar tekrar izledik. Net penaltı. Topun dönüşü bize gol. Toparlanamadan ikinci golü yedik ve kaybettik. Bugün Rizespor olarak mağlubiyeti hak edemedik. Oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Bu mücadelenin karşısında taraftarımızı mutlu edemediğimiz için üzgünüz." 

Maçın hakemi Hüseyin Göçek'i yakından tanığını aktaran Kartal, "İyi bir hakemdir. Fakat pozisyonu neden atladılar, VAR'a neden gitmediler, anlamış değilim. Birkaç haftadır ufak ufak maçlarda bu tip durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Milli araya girdik. Toparlanıp ayağa kalkacağız. Çok çalışarak önümüze bakacağız." diye konuştu. 

Trabzonspor'un çok kolay pozisyon bulan bir ekip olduğuna işaret eden Kartal, "Trabzonspor takımı şampiyonluk yarışında bu ülkede en rahat gol pozisyonuna giren ekip. Pas ve hücum eden bir ekip. Taktiksel anlamda topu onlara bıraktık. İyi mücadele ettik. Biz sadece ikinci golü bulamadık. Rakip takım iyi pozisyon alarak mücadele etti. Penaltı verilse belki 2-0 ve coşku ile maçı farklı kazanacağız. Hakemlerin arkasına sığınmıyorum ama bu mücadelenin hakkı bu değildi." ifadelerini kullandı.

Taraftarın istifaya çağırması ile ilgili ise Kartal, şunları kaydetti: "Taraftarın tepkisi normaldir. Türkiye'de algı çok önemli. Onlara hak veriyoruz. Mağlup olunca birine tepki koyacaklar. Bu tepkiyi bana koydular. Bugün bu tepkiyi almayı ben hak etmedim. Bugün 'İstifa' diye bağrılmasını hak etmedim. Bu mücadelenin karşılığı bu olmamalıydı. Onlara saygı duyuyorum. Bana 'istifa' diye gittiğim yerlerde bağırıp sonra 25 bin kişi stadı terketmeden 'Gitme.' diye pankart açtılar. Onlara teşekkür ediyorum. Mağlup olunca takımın sorumlusu benim. Bana tepki koyacaklar. Onları üzdüğümüz için ben daha üzgünüm. Merak etmesinler biz elimizden geleni yapacağız."

Karaman: "Mücadeleyi bırakmayan oyuncu grubum vardı"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, iki takım da oldukça zor bir ortamda mücadele ettiğini belirtti.

Saha içerisinde futbol adına güzel şeyler yapmaya çalışan iki takımı da tebrik eden Karaman, "İdeal dinlenme süresinin altında bir dinlenme süresiyle Rizespor maçına ısınmaya çıktık. Elbette ki bu tarz zorluklar olacak diye sezon başını yoğun antrenman programıyla geçiriyoruz. Bizim açımızdan sevindirici olan bu ağır şartlara rağmen hiçbir zaman oyundan kopmayan, düşmeyen, futbol oynamaya çalışan, mücadeleyi bırakmayan oyuncu grubum vardı. Tebrik ediyorum. Camiamıza hayırlı olsun. Rizespor'a da bundan sonra da başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

72 saat ideal dinlenme süresiyken 66 saatte ısınmaya çıktıklarına değinen Karaman, "Biz ilk milli maç arasında 23 günde 7 maç oynadık. Bu milli maç arasında da 21 günde 6 maç oynadık. Rotasyon yapma şansımız da çok olmadı. Bazı oyunculara gereğinden fazla yüklendik. Geçen hafta helallik istemiştik, yine aynı şeyi söylüyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Onlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kendilerine destek çıkanlara teşekkür eden Karaman, "Biz bize inananlarla beraber bir avuç insan, bir avuç oyuncu ne kadarsa sayısı onlarla birlikte direnç, ayakta duruş gösteriyoruz. Bunu takdir edenler olursa ne mutlu bize." dedi. 

Ünal Karaman, oyuna devam edemeyen Novak'ın durumuyla ilgili olarak ise "Novak'ın maç öncesinde de hafif ağrısı vardı. Bugün filmleri de çekildi. Maç içerisinde tekrar ağrıları nüksetti, o yüzden riske etmek istemedik. Umarım kötü bir şey olmaz" diye konuştu.

Karaman, bir gazetecinin Rize-Trabzon şehirleri arasındaki ilişkiye yönelik sorusuna ilişkin, şunları söyledi: "Biz bütün dünya ile barış içerisinde yaşamayı düşünen milletken aynı deniz, aynı havayı soluyan, birbirinden güç alması gereken komşu iki kentin farklı şekilde anılması insan olarak, sporsever olarak beni rahatsız ediyor. Rizeliler benim kardeşim. Farklı düşünmüyorum. Allah için seviyorum. İmkanım oldukça buralara geliyorum, yaylalara çıkıyorum. Acıları olursa dostlarımın acılarını paylaşmaya çalışıyorum. Benim nazarımda bu toprakların önemli insanları. Hepsi benim kardeşim, dostum. Onlar bizi nasıl görürlerse başımızla beraber."

YORUMLAR

  • 0 Yorum