Reklamı Geç

İYİ Parti Rize Merkez İlçe'de Aşkın Gürsu yeniden aday

İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürsü,15 Şubat'ta yapılacak olan merkez ilçe kongresinde yeniden başkanlığa aday olacağını duyurdu.

İYİ Parti Rize Merkez İlçe'de Aşkın Gürsu yeniden aday
09 Şubat 2020 - 16:12

Gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürsü, İYİ Parti'nin bir cesurlar hareketi olduğunu ifade ederek “İYİ Parti ülkemizdeki bütün sıkıntıların çözümü konusunda hazır ve milletinin emrindedir.” diye konuştu

Partilerinin kuruluşundan bu güne iki seçim geçirdiklerini ifade eden Gürsu, “Genel seçimlerde aldığımız oyu yüzde seksen artırdık. Rize Merkez'de 24 Haziran 2018 Genel Seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanlığında 3 bin 728, Milletvekilliği seçim sonuçlarında 5 bin 192 oy alan partimiz bizim İlçe Başkanlığımız süresi içerisinde Rize Merkez'de yerel seçimlerde 8 bin 835 oy alarak yükseliş istikrarını sürdürmüştür” dedi.

Genel Başkan Meral Akşener tarafından İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığına atandığını hatırlatan Gürsu, "İlçe Başkanlığım süresince yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayımız, İl Genel Meclisi adaylarımız ve Belediye Meclis Üyesi adaylarımızla beraber dur durak bilmeden çalmadığımız kapı, tokalaşmadığımız el bırakmadık. Teşkilatlanarak kaliteli bir seçim süreci geçirdik. Sadece Rize Merkez'de değil diğer ilçelerde de yetişebildiğimiz kadar çalışmalarımızı sürdürdük.” şeklinde konuştu.

Rize'nin sorunlarıyla ilgili sürekli istişarelerde bulunduklarını dile getiren Başkan Gürsu, "Rize’mizde sağlık, kamulaştırma ve kentsel dönüşümden doğan sıkıntılar vatandaşlarımızın büyük mağduriyetine yol açmaktadır. Rize'deki çarpık kentleşme, sahil düzeni, sanayi ve pazarcı esnafımızın yer sorunu, trafik ve park sorunu hala çözüme kavuşturulamamıştır. En önemlisi de gerekli yasal düzenlemeler yapılmayarak Rizelinin temel geçim kaynağı olan çayın hak ettiği değeri bulamaması ve de çiftçimizin özel sektöre mecbur kılınmasıdır. Türkiye'nin en büyük kurumlarından olan Çaykur'un her dönem kar etmesi gerekirken zarar açıklaması vatandaş tarafından Çaykur'un özelleştirileceğine dair endişelerini artırmaktadır.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum