İyidere ve İkizdere, Sağlıklı Yaşam için yürüdü

İyidere ve İkizdere, Sağlıklı Yaşam için yürüdü

Rize'nin İyidere ve İkizdere ilçelerinde Obezite ile mücadele çalışmaları kapsamında 'Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü" düzenlendi.

25 Aralık 2019 - 22:23

Rize İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İyidere Mukaddes Kalkavan İlçe Devlet Hastanesi ve İkizdere Hakkı Emine Ekşi İlçe Devlet Hastanesi personelleri tarafından düzenli fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlendi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, etkinliklerle ilgili düzenlediği açıklamada hareketsiz yaşamın sadece ülkemizi değil bütün insanlığı tehdit eden önemli bir sağlık problemi olduğunu söyleyerek, "Hareketsiz yaşam; kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının temel nedenleri arasındadır. Bu hastalıklardan korunmanın en önemli yolu fiziksel aktiviteyi yaşamımızın bir parçası haline getirmektir." dedi.

Obezite ile mücadele çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı başta olmak üzere kamu kurum kuruluş personelleri, sağlık personelleri, öğrenciler ve halkın katılımıyla gerçekleşti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de virüsü yenen 5 hasta alkışlarla taburcu edildi
Rize'de virüsü yenen 5 hasta alkışlarla taburcu edildi
Rize’de 521 Sağlık Çalışanı için konaklama yeri tahsis edildi
Rize’de 521 Sağlık Çalışanı için konaklama yeri tahsis...