Karal: Üzerime bir linç kampanyası başlatıldı

AK Parti'den neden ayrıldığını anlatan DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal, AK Parti Rize İl Teşkilatında kendisini yıratmaya dönük çalışmalar başlatıldığını ve hakkında türlü iftiralar atıldığını söyledi.

Karal: Üzerime bir linç kampanyası başlatıldı
18 Temmuz 2020 - 21:35

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal, Tv53 te katıldığı “Bir Başkan Konu” programında Gazeteci Turgay Ayhan’ ın sorularını yanıtladı.

Karal, partisine Rize’den çok yoğun bir teveccüh olduğunu ifade ederek, “Rize’de 5 binin üzerinde üye olmak isteyen üye olan vatandaşımız var. Bunların içerisinde bin 390 civarında da teşkilatlarda görev almak isteyen hemşerilerimiz var. İl başkanlığı için arzusu olan da 7 arkadaşımız olduğunu biliyorum” dedi

Partimize Rize’de Yoğun Teveccüh Var

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal, Rize'ye il başkanı atanması için, öneri ve düşüncelerini söyleyeceğini ifade ederek, “Nihai kararı Genel Başkanımız takdir edecektir. Rize'de benim beklentimden çok çok fazla bir teveccüh var partimize. Yakında Rize’de teşkilat kurulacak. Rize’de geçtiğimiz haftalarda düzenlenen toplantıya bazı kişiler davet edildi. Sadece görüşleri alınmak için. Toplantıya katılanların bir kısmı Deva partisinde görev alacak diye bir konu yok. Deva Partisiyle ilgisi alakası olan daha önce telefon açıp teşkilatlarda görev almak isteyen birçok insan davet edildi. Tamamen istişare amaçlı bir toplantıydı. Rize’ye ve ülkeye hizmet amacıyla demokratik bir çıkış güden birçok dostumuz var onu da göreceksiniz. Rize’den sorumlu komisyon başkanımız İdris Şahin ile sık sık görüşüyorum, önümüzdeki günlerde il başkanlığı arzusunda olan arkadaşlarımız Genel Merkezimize davet edilecekler, Genel Başkanımız il başkanlığı için arzusu olan arkadaşlarımızla birebir görüşecek. Bir tanesi il başkanı olacak, diğerleri de onun kurucu üyeliğinde yer alacaklar. Burada diğer partilerden biraz daha farklı bir durum var. Hep beraber yönetimlerini ilçeleri belirliyorlar. Bu kurucu heyetin içerisinde bir kişi il başkanı oluyor. Diğerleri de onun ekibinde yer alıyor. Beraberce il de partiyi kuruyorlar” dedi.

Bugüne Kadar Olmayan Bir şeyi Başarıyoruz!

Karal, 18 komisyon olarak DEVA Partisini 81 ilde teşkilatlandırmak için araziye çıktıklarını kaydederek, “Yaklaşık 1 aydır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu ana kadar 55 ilin atamasını gerçekleştirdik. Bu çok büyük bir başarıdır. Yeni kurulan bir siyasi partinin 1 ay içerisinde 55 tane ili atamış olması kalan diğer illerinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlama aşamasına getirmiş olması, Türkiye’de bir siyasi partiye nasip olmayacak büyük bir vakadır. Bu bir açlıktan doğan ifadedir, ihtiyaçtan doğan bir arzudur. Eğer Türkiye’de yeni bir siyasi parti ihtiyacı olmazsa Türkiye’de Deva Partisi gibi veya onun Genel Başkanı değerli Ali Babacan’ın vizyonuna karşı bir hasret bir özlem olmazsa insanlar akın akın bu partiye yönelmezler. 18 tane komisyon kurduk bir komisyonun başkanı da benim. Benimle beraber 5 arkadaşım daha bu komisyonun içerisinde. Genel Başkanımızın aldığı bir karar gereği hiçbir komisyon başkanı kendi ilinden sorumlu olmuyor. Sadece ben değil bütün komisyon başkanlarımız kendi ilinden sorumlu değildir. Rize’den sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Av. İdris Şahin var. İdris bey Rize’den ben de Çankırı’dan sorumluyum. Yani hiçbir komisyon başkanı kendi ilinden sorumlu değildir. Şunu da inkâr edemeyiz kendi ilimizle alakalıda Genel Başkanımız veya diğer yönetim kurulu üyelerimize görüşlerimiz sorulduğunda görüşlerimizi söylüyoruz. Ama ben Rize’de kesinlikle şu arkadaşımız il başkanı olsun telkininde bulunmadım ve bulunmayacağım. 30 yıldır yaşadığım tecrübeler tırnak içerisinde yediğim bunca kazıktan sonra kendimi ortaya koyup yıpratmam kendimi. Çünkü nice insanlar için zamanında varımı yoğumu onların bir yerlere gelmesi için ortaya koydum. En büyük kazığı da onlardan yedim ben” dedi.

AK Parti'de 24 saat 3 vardiya beni yıpratmaya çalıştılar

AK Parti’den ayrılışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Karal o dönemde kendisine partisi tarafından türlü türlü iftiralar çamurlar atıldığını belirterek: ”Ben Rize’de vekil olduğum dönemde bile maalesef bir çok haksızlığa uğradım. Partiden benim fotoğrafımı indirdiler. Benim milletvekili olduğum zamanda partimin bir başkanı partimin bazı merkez ilçe başkanları benim programlarıma katılmadılar. Biz AK partiyi kurarken daha hayatta olmayan daha sonra partimizin gençlik kollarında olan gençlerimi üzerimize salmak suretiyle  üzerime bir linç kampanyası başlatıldı. Onları partimin içerisindekiler organize ediyordu. Kadın kollarımızdaki bazı kardeşlerimizi benim aleyhimde kampanyalara davet ettiler. 24 saat 3 vardiya usulü üzerime ihtira atmak çamur atmak suretiyle beni yıpratmaya çalıştılar. Ben o zaman milletvekiliyim. Ben bunlarım partimin üst kademesindeki bütün yetkililere ilettim. Beklediğim sahiplenmeyi görmedim. Benim için Rize’de bir çok işe ortaktır dediler. Eski adliye binasını aldı dediler. Onu var dediler bunu var dediler. Bir çok yalanı bir çok ispatı olmayan düzmece iftirayı üstüme attılar.” dedi.YORUMLAR

  • 0 Yorum