Kartal: 'İyi bir sonuçla ayrılacağız'

Teknik Direktör İsmail Kartal, Beşiktaş maçı ile ilgili, 'Kendi evimizde oynamanın avantajını kullanarak iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum' dedi.

Kartal: 'İyi bir sonuçla ayrılacağız'
29 Ocak 2020 - 15:27

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Mehmet Cengiz Tesislerinde yaptığı açıklamada, Galatasaray ile oynanan kupa maçında tartışmalı pozisyonlarla elendiklerini söyleyerek, "Bu bütün kamuoyu tarafından kabul edildi. Tartışmalı pozisyonlarla elendiğimizi bütün ulusal medya da kabul etti. Ardından Sivas’a gittik, Sivas’ta da iyi mücadele ettik, disiplinli bir oyun ortaya koyduk, her şey planladığımız gibi gitti. İkinci golü atabilmek için final paslarını oyuncularım atabilseydi, 2-0 veya 3-0 maçı koparabilirdik. Olmadı ama çok iyi bir mücadeleyle Sivas gibi çok güçlü bir takımdan bu ligin liderinden bir puan ile evimize dönmek bize gerçekten moral oldu." dedi.

Hafta sonunda Beşiktaş ile sahalarında karşılaşacaklarını hatırlatan Kartal, "Beşiktaş da bir çıkış arıyor. Göztepe maçıyla ilgili tartışmalı bir pozisyondan dolayı maçın tekrarı için federasyona başvurmuşlar. Bunun sonucu ne olur onu bilemiyoruz. Ama biz kendi evimizde Beşiktaş’a karşı iyi mücadele edip iyi oyun oynayarak güzel bir sonuçla taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Kendi evimizde oynamanın avantajını kullanarak kendimize olan güvenimizle inşallah buradan da iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum." dedi.

Hoca değişikliklerinin takımlara kan değişikliği ve yeni bir motivasyon kazandırabildiğini ifade eden Kartal, "Son oynadıkları Göztepe maçında çok eksiklikleri, sakatlıkları ve cezalıları vardı. Kupadan da elendiler. Biz de açıkçası hangi oynuncularla, hangi hocayla çıkacaklarını neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Onun için biz kendi işimizi bakıp kendi doğrularımızı sahaya yansıtıp buradan iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum