Mesut Yılmaz paylaşımına Karadeniz derneklerinden tepki

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle tepkileri üzerine çeken Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer'e Karadeniz illeri derneklerinden de tepki geldi.

Mesut Yılmaz paylaşımına Karadeniz derneklerinden tepki
06 Ekim 2020 - 22:19

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesabı üzerinden Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili olarak “Bu arada imam hatip mezunu gassalimizin bir avuç dolusu pamukla Mesut Yılmaz’ı köşede sabırla beklediğini de ilave edelim” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Tüm kesinlerden yoğun tepki çeken paylaşım sonrasında görevinden alınan Edize'e Karadeniz Dernekleri tarafından da tepki gösterildi.

Rize Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Orhan Keçeli, Karadeniz Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu, Ankara Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Muammer Bostan, İstanbul Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Albayrak, Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu, Bayburtlular Dernek Başkanı Adnan Bayram, Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Hamdi Aslan, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Işık, Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı Kenan Güllü, Ordulular Derneği Başkanı Ayhan Curaval, Giresunlular Derneği Başkanı Salih Hacıömeroğlu ve Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Gence ortak bir tepki metnine imza attılar.

Yapılan açıklama şöyle;

"Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmakta olan bir zat; eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz Beyefendiye yönelik ağır hakaretler içeren sözler sarf etmiştir.

İnsanlıktan nasibini almamış bu zat; Hipokrat yeminine aykırı davranmış bir hekim ve idareci olması hasebiyle Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gereken yapılarak Başhekim Yardımcılığı görevinden alınmıştır. Ancak, bu görevden alma yeterli değildir.

Bu zatın yaptığı, “halkı kin ve düşmanlığa” sevk eden kışkırtıcı açıklamalarıyla ilgili adli ve idari soruşturmanın açılması için Cumhuriyet Savcılarını, Sağlık Bakanlığını ve Tabipler Odasını çok acil olarak göreve çağırıyoruz.

Bu zatın; Devletimizin kendisine verdiği makamların arkasına sığınarak yapmış olduğu “halkı kin ve düşmanlığa” sevk eden iğrenç ve insanlık dışı açıklamaları nedeniyle cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Karadenizli sivil toplum örgütleri olarak bu iğrenç davranışı şiddetle kınıyor ve bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Başbakanımız Sayın Mesut Yılmaz Beyefendiye de tedavisi sürecinde şifalar diliyor ve Büyük Türk Milletinin fertleri olarak saygılarımızı sunuyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum