Milletvekili Karal afet çalışmalarını inceledi

Milletvekili Karal afet çalışmalarını inceledi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin Güneysu ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında oluşan tahribatın giderilme çalışmalarını yerinde inceledi.

14 Aralık 2015 - 23:43 - Güncelleme: 23 Şubat 2019 - 22:51

Güneysu-Ballıdere arasında bozulan yolun yeniden kullanıma açılması için ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini belirten Karal, “Bozulan köy yollarının rehabilite edilmesi ve sökülen dere tahkimatlarının yeniden inşa edilebilmesi amacıyla DSİ Müdürlüğümüzün ekipleri büyük bir gayretle çalışmalarını devam ettiriyor” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Karal’a Güneysu’daki incelemelerinde, Trabzon DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Karal, “Güneysu ilçemizde kısa bir süre önce meydana gelen afet dolayısıyla tahrip olan Güneysu merkez ile Ballıdere Köyleri arasındaki grup yollarının tamamen kullanılamaz hale geldiğini gördük. Güneysu Kaymakamımız başta olmak üzere, çok değerli belediye başkanımız ve ilgili tüm bürokrat arkadaşımız seferber oldular. Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz de çalışmaları gözlemlemek amacıyla buradalar. Özel İdare kapsamında köy yollarının rehabilite edilmesi, gerekse sökülen dere tahkimatlarının yeniden inşa edilebilmesi amacıyla DSİ Müdürlüğümüzün ekipleri büyük bir gayretle çalışmalarını devam ettiriyor. DSİ çalışmaları bittikten sonra Özel İdare yol kaplaması çalışmalarına başlayacaktır” dedi.

Karal, “Bölgemiz, afetlerin sıkça yaşandığı bir coğrafyadır. Güneysu bölgemizde meydana gelen afet sonrasında gece gündüz demeden gayret ve bu alanların bir an önce rehabilite edilebilmesi noktasında amansız bir mücadele veren başta çok değerli kaymakamımız ve belediye başkanımıza, teşkilatımızın tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etmeyi de bir borç biliyorum” diye konuştu.

Karal, Rize’nin gelecek 50 yılına hitap edecek olan Varda Suyu Projesi’nin ihalesinin yapıldığını, ihaleyi alan firma yetkililerinin bizzat çalışmalarına başlayacağını belirterek, projede emeği geçen Orman ve Su İşleri Bakanı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün bütün bürokratlarına ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

Karal, Güneysu-Ballıdere Köyü yolu incelemesinden sonra Zincirliköprü-Andon yolu üzerinde meydana gelen göçüğü inceledi.

Karal, RESOB’la Bir Araya Geldi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (RESOB) düzenlemiş olduğu programda oda temsilcilerile bir araya geldi.

RESOB Başkanı Muammer Atılgan, meslek örgütü temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe teşkilatlarının Karal’la 1 Kasım Milletvekili Seçimlerinden sonra ilk kez bir araya geldiği toplantıda Rize’deki esnaf ve sanatkarların durumu ve seçimlerden sonraki süreç değerlendirildi.

Toplantıda Türkiye’nin 1 Kasım seçimleriyle birlikte istikrarı tercih ettiğine vurgu yapılarak, meslek örgütleri ve esnafların şehirdeki bütün paydaşlarla diyalog içerisinde olarak faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

AK Parti Rize Milletvekili Karal, esnaf ve sanatkar temsilcileriyle istişare ve dayanışma içerisinde olarak Rize’ye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti