Milli Eğitim Müdürüne bak: Teklike yokmuş

Milli Eğitim Müdürüne bak: Teklike yokmuş

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu’nda binanın dış cephe kaplaması inşaatı için kurulan demir iskelelerin altında öğrencilerin eğitimlerini devam ettirmesi ile ilgili açıklama yapan Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, ilköğretim okulunun dış cephesini kaplayan demir iskelelerin öğrencilerin güvenliği için tehlike oluşturmadığını söyledi.

09 Ekim 2015 - 00:33 - Güncelleme: 01 Mart 2019 - 01:46

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Çamlıhemşin İlçesi Atatürk İlköğretim Okulu’nda binanın dış cephe kaplaması inşaatı sürerken okulun eğitim ve öğretime açılması ile ilgili tepkileri cevapladı.

Durmuş, okuldaki inşaatın eğitim ve öğretim yılına kaymasında ihaleyi alan firmanın çalıştığı taşeron firmanın kusuru bulunduğunu belirterek “İhale Çamlıhemşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Ağustos ayının 4’ünde yapıldı. Sayın Valimiz tarafından, Çamlıhemşin turistik bir ilçemiz olduğu için binanın dış kaplamasının yöre mimarisine uygun yapılması istendi. İhalenin ardından eğitim ve öğretimin aksamaması için ihaleyi alan firma ile görüşerek binanın içerisindeki işlerin erkenden tamamlanması sağlandı. Binanın içerisi eğitime hazır hale getirildi. Ancak dış cephenin mantolama ve boyası tamamlanabildi. Yöresel mimariye uygun kaplama ise tamamlanamadı. Bunun da okullar açılmadan bir öncesi Pazar günü tamamlanması öngörülmüştü. Ancak ihaleyi alan firmanın çalıştığı taşeronu ile bir sorunu oldu. Taşeron firma işi aksatınca bu kez ihaleyi alan firma işi tamamlama yoluna gitti. Bu nedenle dış cephedeki ikinci kaplama işi aksamış oldu. Biz firma ile görüşüp eğitim ve öğretim saatleri içerisinde çalışılmasının uygun olmayacağı ve çalışma sahasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını istedik. Eğitim saatleri içerisinde çalışma yapılmaması tatil gün ve saatlerinde çalışılması noktasında mutabakata vardık. Güvenlik şeritleri çekildi” dedi.

loading...
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Şehit Altuğ Verdi'nin katiline müebbet hapis isteniyor
Şehit Altuğ Verdi'nin katiline müebbet hapis isteniyor