Reklamı Geç

Muammer, Rizeli tiyatroseverlerin beğenisini topladı

Rize Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Hayırlısı Be Gülüm (HBG) Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konulan "Muammer Muammer" isimli müzikal oyun beğeni topladı.

Muammer, Rizeli tiyatroseverlerin beğenisini topladı
09 Nisan 2018 - 12:41

Rize HEM ve Sahne Sanat Atölyesi çatısı altında bulunan HBG Tiyatro Ekibi tarafından sahneye taşınan oyun, üst üste 2 gösterim yaparak binin üzerinde tiyatroseverin beğenisini kazandı.

25 oyuncu, 5 müzisyen ve 12 teknik kadro olmak üzere toplam 42 kişilik bir ekibin görev aldığı müzikal oyun, Orhan Kemal’in hikayelerinden Erman Canatan tarafından kaleme alınırken, oyunun yönetmenliğini ise Oktay Kara üstlendi.

Rize’de daha önce de başarılı tiyatro oyunlarının sahnelenmesinde yönetmen ve oyuncu olarak görev alan Oktay Kara, Muammer Muammer adlı oyun için yaptığı açıklamasında, “Yaklaşık 5 aylık bir çalışmanın ardından seyircimizle buluştuk. Oyunumuzda, Muammer isimli karakterimizin iyi bir insan olarak hayatını idame ettirmeye çalıştığında toplumsal baskılara maruz kalarak ne kadar kötü bir insan olabileceğini aktarmaya çalıştık. İki perdelik müzikal oyunumuz için iki gün boyunca salonumuzu dolduran tiyatroseverlere şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum