Öğrenciler, kendi yazdıkları şiir kitabını imzaladılar

Çayeli ilçe Kaymakamlığının başlattığı ve İlçe Milli Eğitimin yürüttüğü 'Okumak Yaşamaktır Çayeli Okuyor' projesi kapsamında ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin yazdığı şiirler 'Şairler Vadisi' adlı kitapta toplanarak oluşturulan şiir kitabının imza günü gerçekleştirildi.

Öğrenciler, kendi yazdıkları şiir kitabını imzaladılar
07 Ekim 2019 - 21:46

İmza gününe Rize Valisi Kemal Çeber, İlçe Kaymakamı Mehmet Öztürk, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İlçe Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Kurum Amirleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Çeber “İlçemizde yapılan bu çalışmayı çok değerli buluyorum. Öğrencilerimizin yazmış oldukları şiirlerin her biri birbirinden kıymetli. Şiir yazmak çok meşakkatli bir uğraş. Yazdıklarıyla geleceğe bir not bırakan sanatçı adaylarımızı gönülden destekliyorum.” dedi.

Ayrıca program içerisinde yapılan sunumda Halk Şairi Mecit Yıldız’ın Vali Çeber’e yazmış olduğu şiirin kendi sesi ile sunumu gerçekleştirildi.

Programın son bölümünde Vali Çeber ve diğer protokol üyeleri genç şairlere şiir kitaplarını imzalatarak öğrencilerle bolca sohbet ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum