Öğretmenlerin sırtındaki yük her geçen gün biraz daha...

Öğretmenlerin sırtındaki yük her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminin başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

04 Şubat 2019 - 14:21

Bütün öğretmen ve öğrencilere başarılı bir dönem dileyen Köseoğlu, “Bilgili, becerikli, geleceğinden emin, ülkesini seven, araştıran, sorgulayan, çağının gereklerini yerine getiren, teknolojiyi doğru kullanan bir nesli yetiştirmek bizim elimizdedir” dedi.

Sorumlu yeni bir nesil yetiştirme noktasında önemli engellerle karşılaşıldığını ifade eden Köseoğlu, “Söz konusu çocuklarımız, ülkemizin geleceği olunca hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerimiz, bu yolun baş mimarlarıdırlar. Ancak öğretmenlerimizin bu fedakarca davranışı ne yazık ki bakanlık, idareciler ve toplumun belli kesimleri tarafından görmezden geliniyor. Bütün camiayı sırtında taşıyan öğretmenlerimizin sırtındaki yük her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor.” diye sözlerine devam etti.

Ülkemizdeki öğrenci sayısının birçok ülke nüfusundan daha daha fazla olduğunu belirten Köseoğlu, “Okul öncesinde 1 milyon 542 bin 491, ilköğretimde 10  milyon 840 bin 709 ve ortaöğretimde 5 milyon 391 bin 580 olmak üzere toplam 17 milyon 774 bin 780 öğrenci ve 1 milyon 121 bin 225 öğretmenin 18 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili sona erdi. Eğitimin ikinci yarıyıl dönemi 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Bu süre içinde gerek dersler gerekse sınavlar yönünden yoğun ve yorucu bir dönem geçirecek olan eğitim camiasına bir kere daha başarılar diliyorum. Bu süreçte meslektaşlarımızın karşılaşabileceği her türlü sıkıntıda yanlarında olacağımızdan emin olmalarını istiyorum. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının 2. dönemi bütün camiamıza hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Metin: 'Çayımızı kendimiz toplayalım'
Başkan Metin: 'Çayımızı kendimiz toplayalım'
Rizeli kadınların El Emeği Göz Nuru Çarşısı açıldı
Rizeli kadınların El Emeği Göz Nuru Çarşısı açıldı