Öğretmenlik Meslek Kanunu için imza kampanyası

Türk Eğitim-Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkartılması için imza kampanyası başlattı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu için imza kampanyası
16 Kasım 2020 - 21:37

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi amacıyla 12-26 Kasım tarihleri arasında Türk Eğitim-Sen olarak imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkarılacağı ile ilgili açıklama yapıldığını hatırlatan Köseoğlu, "Ancak o tarihten bugüne kadar geçen iki yıllık sürede yasal düzenlemenin hayata geçirilmesi için bir adım atılmadı." dedi.

Türk Eğitim-Sen olarak bir meslek kanununu yıllardır talep ettiklerini ve kanunun, hem öğretmenlik mesleğinin hem de eğitimimizin geleceği açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Köseoğlu, "Verilen sözlerin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen hala TBMM nezdinde bir girişimde bulunulmamış olması kabul edilemez. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde kamuoyuna ilan edilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ndeki en önemli taahhütlerden bir tanesi olan Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce TBMM gündemine getirilmelidir. Bu süreçte, başta sendikalar olmak üzere tüm paydaşların ve çalışanların kanaatleri dikkate alınmalıdır." diyerek tüm meslektaşları Türk Eğitim-Sen'in düzenlediği imza kampanyasına destek vermeye davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum