Öz Gıda-İş’de Karadağ ile yola devam

Öz Gıda-İş'de Karadağ ile yola devam

Öz Gıda İş Sendikası 2’nci olağan genel kurulunu yaptı. Öz Gıda İş Sendikası Karadeniz Şube Başkanlığı Seçimi’ne tek liste halinde giden Sultan Murat Karadağ seçimi yeniden kazandı.

08 Temmuz 2018 - 14:08

Öz Gıda İş Sendikası Karadeniz Şube Başkanlığı seçimlerine sendika tek liste halinde girdi. Kongreye Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Hançeroğlu’da katıldı. 

Yapılan seçimde Sultan Murat Karadağ delegelerden 158 oy alarak yeniden başkanlığa seçilirken şube yönetim kurulu üyeleri Hasan Fehmi Bursalı 149, Necdet Hacıosmanoğlu 145, Fatih Kandemir 142,Orhan Topaloğlu 122 oy aldı. Denetleme kurulunda ise Kazım Öksüz, Mustafa Çebi, Osman Aytemiz, Disiplin kuruluna ise Sami Türüt, Ömer Üst, Rıfkı Çolak seçildi.

Kongrede yeniden seçilerek delegelere bir konuşma yapan Sultan Murat Karadağ çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek “İşçimiz için sendika vardır. İşçi yoksa sendika olmaz. Biz sizler ve on dolayında çalışanımız için mücadele ediyoruz. ÇAYKUR işçisi için yaptığımız ilk mücadeleyi kazandık ve işçimizin çalışma süresini uzattık. Sosyal haklar konusunda iyileştirmeler yaptık, yeterli mi elbette daha iyilerine layığız” dedi.

Karadağ, her zaman işçilerin yanında yer aldıklarını belirterek “Her gün büyümeye devam eden bir sendika çatısı altındayız, Rize’de tüm şubelerimizin sorunlarına anında müdahalede bulunuyoruz. İşçi kardeşlerimizin hakkını savunmaya ve birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

"ÇAYKUR Türkiye'nin markası ve değeridir"

Genel kurulda konuşan Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Hançeroğlu, "ÇAYKUR sadece bölgemizin, Karadeniz'in değil Türkiye'nin bir markası ve değeridir" dedi.

Hançeroğlu, Rize'deki bir otelde düzenlenen Öz Gıda İş Sendikası Rize Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, sendikalarının son 4 yıldır Türkiye'de lider sendika olmayı sürdürdüğünü söyledi.

Sendikacılığın zor ve emek isteyen bir iş olduğunu dile getiren Hançeroğlu, "Türkiye'de gıda sektörü ve birçok alanda örgütleniyoruz. Sürekli büyüyoruz. Bunda delege ve temsilcilerimizin büyük katkıları var." diye konuştu.

Hançeroğlu, ÇAYKUR'un bir dünya markası olduğunu vurgulayarak, "ÇAYKUR sadece bölgemizin, Karadeniz'in değil, Türkiye'nin bir markası ve değeridir. Burada sadece 14 bin işçi istifade etmiyor. Bir milyon kişinin istifade ettiği bir kuruluştur. Bu kuruluşlarımıza sahip çıkmak zorundayız. Özel sektörümüzü de destekliyoruz. Sadece iyi niyetli olmalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize'de kanser hastaları için 'Sanal Gökyüzü' oluşturuldu
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha
Rize Gençlik Merkezi'nden bir Türkiye 1.'liği daha