Pazar'da tehlike yaratabilecek elektrik direklerine acil müdahale

Rize'nin Pazar ilçesine bağlı Soğuksu mahallesinde meydana gelen aşırı yağışta toprak kayması sonucu tehlikeli olabileceği ön görülen direkler tespit edilerek emniyet çalışmaları yapıldı.

Pazar'da tehlike yaratabilecek elektrik direklerine acil müdahale
14 Ağustos 2020 - 10:05

Çoruh EDAŞ Ekiplerinin çevre güvenliğini ön planda tutarak saha tespitleri yapmasıyla bölgede toprak kayması sonucu altı boşalan direğin üzerinde yer alan yüksek gerilim kabloları ve alçak gerilim kablolarının direk bağlantıları sökülerek emniyete alındı.

Çalışma kapsamında beton duvar yapılana kadar yolun karşı tarafına direk dikilerek abonelere kesintisiz enerji verilmesiyle tüketici memnuniyeti önceliğinin somut örneğini gösteren Çoruh EDAŞ, can ve mal güvenliği bakımından tehlikeli olanlara öncelik vererek müdahale edildiğini belirtti.

Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürü Cabir Kadıoğlu: “Ekiplerimizle birlikte tüm imkan ve kapasitemiz dahilinde çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi için ekiplerimiz 7/24 görev başındadır. Tüketicilerimizin olumsuz hava koşullarından dolayı öngörülemeyen arızalar için göstereceği anlayışlı yaklaşıma şimdiden teşekkür ederiz. Yere düşen iletkenlere müdahale edilmemesi benzer arızaların tespiti durumunda ise 186 numaralı Arıza, İhbar ve Çözüm Merkezimizin aranmasını ya da www.coruhedas.com.tr resmi internet adresimiz üzerinden bilgi verilmesi önem arz etmektedir.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları