Prof. Dr. Engin Dursun'a sahip çıkılmalı

Rize Makine Mühendisleri Odası Başkanı Metin Bıçakçı, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun’a sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Engin Dursun'a sahip çıkılmalı
02 Temmuz 2020 - 12:54

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun'un RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman hakkında eleştirilerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılması tepki çekti.

Rize Makine Mühendisleri Odası Başkanı Metin Bıçakçı, açıklamasında, “Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun hocamız rahmetli babası Kemal Dursun gibi her zaman halktan yana halkını, mesleğini seven, hastalarına şifa dağıtan, halkına hizmet eden, mütevazi kişiliğiyle takdir kazanmıştır. Başarılı Doktorumuz herkese elini uzatmış ve duasını almıştır. İlimizde siyasi olsun olmasın herkesin sevdiği ve iletişimde olduğu, çalışkan, mütevazı daima kendini geliştiren ve her çalıştığı alana değer katan, zaman mevhumuna bakmadan, çalışmalarını aralıksız sürdüren başarılı bir doktorumuzdur." dedi.

Prof.Dr. Engin Dursun'un başarıları ile dünya literatürüne girdiğini ifade eden Bıçakçı, "Ama ne yazık ki toplumumuzda bu tip başarılı insanların önü bir şekilde kesilmek için değişik senaryolar üretilmektedir. Geçmişte bu tür senaryolar üretilerek elimizden uçup giden kaybettiğimiz birçok bilim adamımız olmuştur. Bundan önce başka doktorlarımıza oynanan oyunun bir benzeri maalesef Engin hocamız üzerinden oynanıyor. Bulunduğu makamı dolduramayan, liyakatsız, başarısız ve kompleksli insanların hak etmediği makamlarda olması bu tür hataların olmasına yol açmaktadır. Ama bir gün bu kişilerde hak ettiği karşılığı er ya da geç bulacaktır. Hakkında soruşturma açıldığını duyduğumuz, doktorumuzu çok seviyor ve her zaman yanında olduğumuzu, soruşturmadan yüzünün akıyla çıkacağından kuşkumuz olmadığını bilmesini istiyoruz” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rıza
    1 ay önce
    Sahip çıkın iste sanki millet dedi de geldide giderken bize soracaklar kendisinin dunya liyeraturune girdigi calismalar neymis onu da merak etmedim degil