Rahmi Metin, En Başarılı Belediye Başkanı oldu

SONAR araştırma şirketi tarafından büyükşehirler hariç 51 ildeki korona sürecini en başarılı yöneten belediye başkanları anketinde Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, birinci oldu.

Rahmi Metin, En Başarılı Belediye Başkanı oldu
28 Ağustos 2020 - 23:53

SONAR Araştırma, koronavirüs sürecini başarılı bir şekilde geçiren belediye başkanları anketini yayımladı. Ankette, büyükşehir olmayan 51 ildeki belediye başkanları değerlendirildi.

Büyükşehir olmayan 51 ildeki belediye başkanları için yapılan ankette, seçmenlere yöneltilen sorular eşliğinde en başarılı ilk 15 belediye başkanlarının listesi belirlendi.

Yapılan ankette vatandaşlara, "Genel olarak düşündüğünüzde, korona döneminde ilinizin Belediye Başkanı sizce başarılı mıdır, başarısız mıdır?" diye soruldu. Çıkan sonuçlara göre başarılı bulunan il belediye başkanları arasında yüzde 66'lık oran ile ilk sırada AK Parti'li Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yer aldı.

Metin'i takip eden ikinci isim ise yüzde 65,6'lık oran ile CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. Üçüncü sırada ise yüzde 62,2'lik oran ile MHP'li Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci var.


YORUMLAR

  • 0 Yorum