Reklam
  • Reklam
RiDEF ile Avrupa’daki Rizeliler buluştu

RiDEF ile Avrupa'daki Rizeliler buluştu

Rize Dernekleri Federasyonu, Avrupa Rizeliler Derneği ile Ankara’da buluştu.

13 Mart 2018 - 10:53

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe de denk gelen yemeğe Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Çaykur Rizespor Başkan vekili Hasan Kartal, Avrupa Rizeliler Derneği Başkanı Osman Demirtaş, İMEF Genel Başkanı Süleyman Basa, Rizeli bürokrat ve iş adamları ve RİDEF’e bağlı dernek başkan ve yöneticileri katıldı.

İSLAMAFOBİ İLE MÜCADELE EDİYORUZ

Düzenlenen yemekte konuşan Avrupa Rizeliler Derneği Başkanı Osman Demirtaş, “Bizler Avrupa’da her ülkede temsilciklerimizle var olmaya çalışıyoruz. 26 kişilik bir yönetimle bugün buradayız. Aramızda Avrupa ülkelerinde ki temsilcilerimiz var. Kültürümüzü ve ananelerimizi korumaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. En büyük gayelerimizden biri İslamafobi ile mücadele etmek hem ülkemizi hem de dinimizi tanıtmak hem de Rizeliliğimizi koruyup, yaşatmak” dedi.

TÜM HEMŞERİ DERNEKLERİMİZLE DİYALOĞUMUZ DEVAM EDECEKTİR

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Bostan yaptığı konuşmada, “Avrupa Rizeliler Derneği Başkan ve yöneticileri ile beraber olmaktan çok mutluyuz. Türkiye’deki ve Avrupa’nın birçok şehrindeki hemşeri derneklerimizle olan diyaloğumuzu geliştirmeye ve bunu iş birliğine dönüştürmeye gayret ediyoruz. Hemşeri dernekleri artık büyük değişim göstermektedir. Yönetici kalitesi artmış, dernek binaları sadece erkeklerin geldiği ve okey oynanan yer olma özelliğinden çıkmış büyük projeler yapılan merkezler haline dönüşmüştür. Rize Dernekleri Federasyonumuz da bu değişime ayak uyduran en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir” dedi.

MİLLETVEKİLİ HİKMET AYAR: EŞİM İLE 8 MART’TA EVLENDİM

Konuklara hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Hikmet Ayar, “8 Mart benim için çok önemli bir tarih. Hem Dünya Kadınlar Günü, hem de eşim ile bu tarihte evlendim. Ankara Rize Dernekleri Federasyonu ve Avrupa Rizeliler Derneğinin buluştuğu bu etkinlikte bulunmaktan çok büyük mutluluk duydum. Gurbetçi Rizelilerin her zaman destekçisi olacağız” dedi.

RİZE’DE ŞAMPİYONLUK YEMEĞİNE BEKLİYORUM

Katılımcılara bir konuşma yapan Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, “Boluspor maçı sonrası hemen ayağımızın tozu ile sizlerle kucaklaşmaya geldik. Bugün Bolu da kazanarak şampiyonluk yolunda büyük adım attık. 8 Mart Dünya Kadınları Günü münasebetiyle burada bulunan kadınlarımızı şampiyon olduktan sonra Rize’de misafir etmek isteriz. Bu da benim sözüm olsun” derken, Başkan Vekili Hasan Kartal ise “Rizeli olmaktan gurur duyuyorum, çocuklarımı doğum yeri olarak Rize yazdırdım. Bu mekân her zaman Rizelilere açıktır“ dedi.

UNUTMAYACAĞIZ

Son olarak söz alan İMEF Genel Başkanı ve RİDEF Kurucu Başkanı Süleyman Basa, “Biz Rizeliler doğduğumuz yeri unutmayız oraya hizmet etmek borcumuz ancak doyduğumuz yere de hizmet etmek görevimiz” dedi.     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurumsal firmalar için Katalog Eğitim programları
Kurumsal firmalar için Katalog Eğitim programları
Fındıklı'ya gelen para maaşları bile ödemeye yetmiyor
Fındıklı'ya gelen para maaşları bile ödemeye yetmiyor