Rize 1. Amatör Küme Ligi’nde ilk haftanın görünümü

Rize 1. Amatör Küme Ligi'nde ilk haftanın görünümü

2018-2019 Futbol Sezonu Rize 1. Amatör Küme Büyükler Ligi, 3 grupta oynanan 1. Hafta müsabakaları ile başladı.

08 Ekim 2018 - 22:16 - Güncelleme: 08 Ekim 2018 - 22:25

Haber: Turgay AYHAN

Bu sezon ilk kez 10’ar takımlı 3 grupta toplam 30 takımın mücadele edeceği Rize 1. Amatör Küme Büyükler Ligi heyecanı başladı.

Her hafta 15 karşılaşmanın yaşanacağı ligde ilk hafta maçları bol gollü geçti. Beraberliklerin yaşanmadığı ilk haftada, gruplarında ilk 5 sırayı alan takımlar lige 3 puanla başladılar.

İlk hafta sonunda A Grubunda 29 gol, B Grubunda 31 gol ve C Grubunda 22 gol kaydedildi. Toplamda 82 golün kaydedildiği ilk haftada A Grubunda liderlik koltuğuna oturan Kalkanderespor, rakibi Ardeşengücü’nü deplasmanda 12-0 mağlup ederek haftanın en farklı galibiyetine imza atan takım oldu.

12 golün kaydedildiği bir diğer karşılaşma da B Grubunda oynandı. Güneysuspor deplasmanda Azaklıköyüspor’u 11-1 mağlup ederek haftanın en çok gol atan ikinci takımı oldu. C Grubunun en farklı galibiyeti ise Kopuzlar Vakfı Veliköyspor’un sahasında konuk ettiği Kalespor’u 7-1 mağlup etmesiyle elde edildi.

A Grubu takımlarından Telekomspor, rakibi Büyükköyspor’u 8-1 ve B Grubu takımlarından Çiftlikspor, deplasmanda Çayeli Aşıklarspor’u 7-2 mağlup ederek haftanın farklı galibiyetlerini elde ettiler. A Grubunda Sirazhozspor, sahasında konuk ettiği Kirazdağıspor’u 1-0 mağlup ederek haftanın tek golle 3 puanı alan tek takımı oldu.

9 hafta sürecek ve ilk devresi 01-02 Aralık tarihlerinde oynanacak olan müsabakalarla tamamlanacak 1. Amatör Küme Ligi heyecanında 2. Hafta karşılaşmaları 13 Ekim Cumartesi ve 14 Ekim Pazar günü oynanacak.

Rize 1. Amatör Küme Ligi A Grubu 1. Hafta sonuçları

Fındıklıspor

4

Filizçayspor

0

Ardeşengücü

0

Kalkanderespor

12

Sirahozspor

1

Kirazdağıspor

0

Telekomspor

8

Büyükköyspor

1

Çamlıhemşin Bel.

2

Ardeşenspor

1

Rize 1. Amatör Küme Ligi B Grubu 1. Hafta sonuçları

Azaklıköyüspor

1

Güneysuspor

11

Çayeli Gençlerbirliği

3

Alipaşaspor

0

K.dere Ormanlıspor

1

İl Özel İdarespor

2

Çayeli Aşıklarspor

2

Çiftlikspor

7

Kalecikspor

1

Pirinçlikköyüspor

3

Rize 1. Amatör Küme Ligi C Grubu 1. Hafta sonuçları

Çayeli Arsovos

0

Yolbaşıspor

3

Salarhaspor

3

Palivatspor

0

K.V. Veliköyspor

7

Kalespor

1

Rize Belediyespor

4

Çaykurspor

1

Madenli Belediye

3

Tunca Belediye

0

Rize 1. Amatör Küme Ligi A Grubu 1. Hafta Puan Tablosu

Sıra

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1

Kalkanderespor

1

1

0

0

12

0

12

3

2

Telekomspor

1

1

0

0

8

1

7

3

3

Fındıklıspor

1

1

0

0

4

0

4

3

4

Sirahozspor

1

1

0

0

1

0

1

3

5

Çamlıhemşin Belediye

1

1

0

0

2

1

1

3

6

Kirazdağıspor

1

0

0

1

0

1

-1

0

7

Ardeşenspor

1

0

0

1

1

2

-1

0

8

Filizçayspor

1

0

0

1

0

4

-4

0

9

Büyükköyspor

1

0

0

1

1

8

-7

0

10

Ardeşengücü

1

0

0

1

0

12

-12

0

Rize 1. Amatör Küme Ligi B Grubu 1. Hafta Puan Tablosu

Sıra

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1

Güneysuspor

1

1

0

0

11

1

10

3

2

Çiftlikspor

1

1

0

0

7

2

5

3

3

Çayeli Gençlerbirliği

1

1

0

0

3

0

3

3

4

Pirinçlikköyüspor

1

1

0

0

3

1

2

3

5

İl Özel İdarespor

1

1

0

0

2

1

1

3

6

K.dere Ormanlıspor

1

0

0

1

1

3

-1

0

7

Kalecikspor

1

0

0

1

1

3

-2

0

8

Alipaşaspor

1

0

0

1

0

3

-3

0

9

Çayeli Aşıklarspor

1

0

0

1

2

7

-5

0

10

Azaklıköyüspor

1

0

0

1

1

11

-10

0

Rize 1. Amatör Küme Ligi C Grubu 1. Hafta Puan Tablosu

Sıra

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

AV

P

1

K.V. Veliköyspor

1

1

0

0

7

1

6

3

2

Yolbaşıspor

1

1

0

0

3

0

3

3

3

Salarhaspor

1

1

0

0

3

0

3

3

4

Madenli Belediye

1

1

0

0

3

0

3

3

5

Rize Belediyespor

1

1

0

0

4

1

3

3

6

Tunca Belediye

1

0

0

1

0

3

-3

0

7

Çayeli Arsovos

1

0

0

1

0

3

-3

0

8

Palivatspor

1

0

0

1

0

3

-3

0

9

Çaykurspor

1

0

0

1

1

4

-3

0

10

Kalespor

1

0

0

1

1

7

-6

0

Rize 1. Amatör Küme Ligi'nde 2. Hafta Programı

13 Ekim C.tesi

12.00

Çaykurspor

Veliköyspor

D.pazarı

C

 

14.00

Çiftlikspor

Ormanlıspor

D.pazarı

B

 

13.00

Büyükköyspor

Çamlıhemşin

Çayeli

A

 

12.00

Palivatspor

Madenli Bel.

Pazar

C

 

13.00

Kalkandere

Telekomspor

K.dere

A

 

14.00

Tunca Bel.

Ç.Arsovos

Pazar

C

 

12.00

Kalespor

Salarhaspor

Güneysu

C

 

14.00

İl Özel İdare

Azaklıköyüspor

Güneysu

B

14 Ekim Pazar

13.00

Filizçayspor

Ardeşengücü

Salarha

A

 

12.00

Alipaşaspor

Ç.Aşıklar

D.pazarı

B

 

14.00

Kirazdağıspor

Fındıklıspor

D.pazarı

A

 

12.00

Pirinçlikköyü

Ç.Gençlerbirliği

Fındıklı

B

 

14.00

Ardeşenspor

Sirahozspor

Fındıklı

A

 

14.00

Güneysuspor

Kalecikspor

Güneysu

B

 

13.00

Yolbaşıspor

Rize Belediye

K.dere

C

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buruk: 'Her maç ayrı bir final'
Buruk: 'Her maç ayrı bir final'
Rize'de ölen hastanın organları 5 hastaya umut olacak
Rize'de ölen hastanın organları 5 hastaya umut olacak