Rize Belediye Meclisi’nde görev dağılımı yapıldı

Rize Belediye Meclisi'nde görev dağılımı yapıldı

Rize Belediyesinde Başkan değişikliğinin ardından 26. Dönemin ilk Meclis toplantısı Belediye Başkanı Rahmi Metin Başkanlığında yapıldı.

09 Nisan 2019 - 19:34

Rize için önemli kararların alındığı Rize Belediye Meclisi 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerin ardından göreve gelen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Başkanlığında toplandı.

Belediye Başkanı Rahmi Metin, Nisan ayı ilk Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında Başkan Metin; “Öncelikle 31 Mart Yerel Seçimlerde bizleri bu makama laik gören Rizeli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Halkımız bize bu ilde hizmet yapabilmek için temiz bir sayfa açmış oluyor. Önümüzdeki 5 yıl süre içerisinde de biz bu sayfayı karne olarak milletimizin önüne getirmemiz gerekiyor. Bu gün oluşturulacak komisyonlarda görev alacak olan arkadaşlarımız, bu komisyonlarımızın çalışma potansiyel ve süreçleri içerisinde ilimiz için daha hak ettiğinden fazlası hizmeti alması için gayret sarf edecektir. Biz duygusu içerisinde Rize’ye ne katabiliriz gayesi ile çalışmalar yürütülmelidir. Tevazu, samimiyet, gayret ve gönül belediyeciliği sadece bir söylemden ibaret değildir. Rize’nin meselelerini dert edinen insanlara ihtiyacımız var.” dedi.

Ek gündem maddelerinin de içerisinde olduğu 19 maddeden oluşan Nisan ayı Meclisi, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

Toplantıda, Meclis 1. Başkan Vekilliğine Mehmet Cevdet Akmehmet, 2. Başkan Vekilliğine ise Ahmet Öztürk yapılan gizli oylama ile seçildi.

Üç Kişiden oluşan encümen üyeliklerine ise; Burak Çakıroğlu, Abdulkadir Öksüz ve Handan Hacıosmanoğlu seçildi.

Meclis Katip Asil Üyeliğe Abdullah Karali, Yedek üyeliğe Derya Uzun ve Sümeyra İslamoğlu seçildi.

Toplantı, Meclis 1. Başkan Vekili Mehmet Cevdet Akmehmet Başkanlığında kalan gündem maddelerinin görüşülmesiyle son buldu.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Rize'de 355 Hafız için icazet töreni düzenlenecek
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti
Futbol Saha Komiserleri, Rize'de yeni başkanını seçti