Rize’de 32 genç el sanatları öğrenerek meslek edinecek

Rize'de 32 genç el sanatları öğrenerek meslek edinecek

Rize İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında "Geleceğiniz Emniyette 2019" projesi için protokol imzalandı.

28 Haziran 2019 - 15:52

Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı tarafından desteklenen ve Rize İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak yürütülen "Geleceğiniz Emniyette 2019" projesi protokolü, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz arasında imzalandı.

Proje kapsamında imzalanan İşbirliği Protokolü ile maddi açıdan dezavantajlı durumda olan 18-24 yaş aralığındaki 20 gence "Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme ve Süsleme" kursu ve yine maddi açıdan dezavantajlı 18-24 yaş aralığındaki 12 gence "Ahşap Ağaç Oymacılığı" kursu verilmesi planlanarak, gençlerin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını öğrenerek meslek edinebilmeleri ve aynı zamanda cep harçlıklarını çıkartabilmeleri amaçlanıyor.

İmzalanan protokol ile, "Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme ve Süsleme" kursunun 248 saatlik bir programla 20 kursiyere; "Ahşap Ağaç Oymacılığı" kursunun ise 664 saatlik bir programla 12 kursiyere ulaşılması hedefleniyor.

01 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak kurslarda kursiyerlere günlük 40 TL cep harçlığını İŞKUR, usta öğreticilerinin ücretini ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü karşılarken, kurs için ihtiyaç duyulan malzemeleri ise Rize Emniyet Müdürlüğü karşılayacak.

Haber: Bayram Ali KAVALCI

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rakibinin 9 kişi kalması U19'a galibiyeti getirdi
Rakibinin 9 kişi kalması U19'a galibiyeti getirdi
Rize Tanıtım Günleri, Maltepe'de tüm hızıyla devam ediyor
Rize Tanıtım Günleri, Maltepe'de tüm hızıyla devam ediyor