Reklamı Geç
Rize’de 67 bin öğrenci yarı yıl karnelerini aldı

Rize'de 67 bin öğrenci yarı yıl karnelerini aldı

Rize’de 323 örgün eğitim kurumunda, 67.362 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

18 Ocak 2019 - 15:21

Rize’de Taşlıdere Gazi İlk ve Ortaokulu’nda karne dağıtım törenin düzenlendi. Törene, Rize Valisi Kemal Çeber, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şube müdürleri ile okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Taşlıdere Gazi İlk ve Ortaokulu’nda folklor ekibinin gösterisi ile karşılanan ve tören süresince çocukların yakın ve sıcak ilgisi ile karşılaşan Vali Çeber, eğitimde Rize’yi daha ileri noktalara taşıyarak, hak ettiği yere taşımak için yoğun bir çabanın içinde olduklarını belirtti.

Vali Çeber, ayrıca; “Eğitim ve öğretimde her yıl, bir önceki yıla göre daha iyi bir noktaya gelebilmek için bütün kurum ve kuruluşlarımız ile büyük bir gayret ve koordinasyon içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü yakaladığınız her bir başarı, üzerine koymadığımız sürece kalıcı olamaz” dedi.

Öğrencilere tatil süresince iyi dinlenmeleri, bol bol kitap okumaları tavsiyelerinde bulunan Vali Çeber, “Yoğun bir eğitim döneminin ardından tatil bütün çocuklarımızın hakkı. Veliler olarak çocuklarımızı sadece aldıkları notlarla değerlendirmemeliyiz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Çocuklarımız, tatil süresince arkadaşlarıyla görüşmeli, sosyal ortamlarda bulunmalarına fırsat verilmeli ve kitap okumaya teşvik edilmelidirler” şeklinde konuşarak özverili çalışmalarından dolayı tüm öğretmenlere de teşekkür etti.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'nin Güreşte Olimpiyat Şampiyonu Gururu: Mehmet Akif Pirim
Rize'nin Güreşte Olimpiyat Şampiyonu Gururu: Mehmet Akif Pirim
TFSKD Rize Şubesi, yeni sezon öncesinde toplandı
TFSKD Rize Şubesi, yeni sezon öncesinde toplandı