Rize’de afiş tasarım yarışması ödülleri dağıtıldı

Rize'de afiş tasarım yarışması ödülleri dağıtıldı

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çay Ortaokulu işbirliği ile 'Çocuk Gözüyle Akılcı İlaç Kullanımı' konulu afiş tasarım yarışması yapıldı.

09 Nisan 2019 - 19:26

Çay Ortaokulu'nda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü, Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı, Başkan Yardımcısı, Akılcı İlaç Kullanımı İl Temsilcileri, müdürlük personeli, okul öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Okul Müdürü Vahap Yıldız’ın açılış konuşmasının ardından, Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Talip Başak, akılcı ilaç kullanımının insan sağlığı ve ülke ekonomisi açısından önemine değindi.

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yıldız Mete öğrencilere “Akılcı İlaç Kullanımı Projesi, İlaç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, 2018 yılı Akılcı İlaç Kullanımı çalışmaları” hakkında sunum yaptı.

Ayrıca; Çay Ortaokulu öğrencileri senaryosunu kendilerinin yazdığı akılcı ilaç kullanımı ile ilgili mesajlar içeren “Aman Komşu” ve “Liseli Buluşması” adlı drama gösterilerini sergilediler.

Yarışmada “Olma Bilinçsiz İlaç Esiri, Ol Sağlığının Veziri” sloganı ile 1. olan Enver Onur Aydın ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’tan, 2. olan Kübra Şehitoğlu ödülünü Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Talip Başak’tan 3. olan Ümran Esra Asoğlu ödülünü Çay Ortaokulu Müdürü Vahap Yıldız’dan aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından projede emeği geçen Çay Ortaokulu Fen Zümresi öğretmenlerini temsilen Zümre Başkanı Nihal Şimşit Çalışkan’a çiçek takdim edildi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İyi Partili Koray Aydın Rize'ye geliyor
İyi Partili Koray Aydın Rize'ye geliyor
Gol düellosunun kaybedeni Çaykur Rizespor U17 oldu
Gol düellosunun kaybedeni Çaykur Rizespor U17 oldu