Rize’de Aile hekimleri yatalak hastaları ziyaret edecek

Rize'de Aile hekimleri yatalak hastaları ziyaret edecek

Rize’de evde sağlık hizmeti alan yatalak hastalar kayıtlı olduğu aile hekimi tarafından ayda en az bir kez ziyaret edilecek.

29 Mayıs 2019 - 02:05

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sunulan evde sağlık hizmetlerinden yararlanan yatağa bağımlı veya engelli hastalar ile herhangi bir sağlık kuruluşuna gidemeyecek durumda olup, yaşamlarını ev ortamında ve yakınlarının desteğiyle sürdüren tüm vatandaşların aile hekimleri tarafından ziyaret edilmesi gerektiğini söyleyerek, "Aile hekimleri bu sayede nüfusuna kayıtlı yatağa veya eve bağımlı tüm hastaların sağlık sorunlarını, hatta sosyoekonomik sorunlarını yakinen ve düzenli olarak takip edecek ve o insan için gerektiğinde sorunlarının çözülebilmesi adına Sağlık Müdürlüğümüz aracılığıyla ilgili tüm kurumlara bilgi verilmesini sağlayarak, yardımcı olma adına adeta köprü görevi göreceklerdir.” dedi.

İl genelinde devletin bir şekilde yardım ve şefkat elinin uzanmadığı hiçbir yatalak hastanın kalmaması için çalışacaklarını söyleyen Tepe, “Bu süreçte hasta yakınlarımızdan ayda en az bir kez de olsa kendi aile hekimlerini, Müdürlüğümüzün 0 464 213 03 57 ve 213 20 31, 213 21 51 iletişim numaralarını bizzat arayarak hastaları için evlerine davet etmelerini rica ediyoruz. Aile hekimleri mümkün bir sürede bu davete icap etmek zorundadırlar.” diye belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'nin ilçelerindeki vaka sayıları belli oldu
Rize'nin ilçelerindeki vaka sayıları belli oldu
Avcı açıkladı: Rize'deki vaka sayısı 112
Avcı açıkladı: Rize'deki vaka sayısı 112