Rize’de, Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı

Rize’de, Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı

Rize’de, Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından, Akılcı İlaç Kullanımı Programı kapsamında, ilaçların akılcı kullanımının sağlanması amacıyla 'Akılcı İlaç Kullanımı Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.

13 Eylül 2018 - 10:55

Değerlendirme toplantısına Rize’de görev yapmakta olan aile hekimleri, çeşitli branşlarda uzman hekimler ve sağlık yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

Değerlendirme toplasında açılış konuşması yapan Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, “Akılcı İlaç Kullanımı” kapsamında İl düzeyinde çeşitli faaliyetler düzenlenerek, vatandaşların ilaçları doğru, zamanında ve uygun dozda kullanımlarının sağlanmasının hedeflendiğini dile getirdi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanı Ecz.Mesil Aksoy değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmasında; akılcı ilaç kullanımı faaliyetleri ve verilerle antibiyotik kullanımı konularında bilgilendirme yaptı.

İki oturum halinde gerçekleşen programın ilk oturumunda; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof.Dr.Ateş Kara, Mikrobiyata, Acıbadem Altunizade Hastanesinden Doç.Dr.Çağatay Karşıdağ, Antidepresanların Akılcı Kullanımı, ikinci oturumda ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden, Prof.Dr.İpek Kıvılcım Oğuzülgen, İnhalerlerin Akılcı Kullanımı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden, Prof.Dr.Mustafa Cankurtaran, Yaşlılarda Akılcı İlaç Kullanımı konularında katılımcılara yönelik sunum yaptı.

Sunum yapan alanında uzman olan eğitimciler, akılcı olmayan ilaç kullanımının zararlarına dikkat çekti. Toplantı iki oturum halinde yoğun katılım ile gerçekleşerek, hekimlerin soru-cevaplarıyla son buldu.

Akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanı Ecz.Mesil Aksoy ve beraberindeki ekip, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe’yi makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buruk: 'Başakşehir deplasmanı puan anlamında değerli'
Buruk: 'Başakşehir deplasmanı puan anlamında değerli'
Çaykur Rizespor son dakikalarda 3 puandan oldu
Çaykur Rizespor son dakikalarda 3 puandan oldu